100 – lecie z OHP

Avatar photoIrena Kuczyńska4 czerwca 20182min
ohp-czolo.png

Od wtorku do czwartku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie potrwają ogólnopolskie uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości i tą samą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Patronat nad wydarzeniami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Trzydniowe uroczystości zainauguruje msza, którą we wtorek o 9:00 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie odprawi biskup senior Stanisław Napierała. Po nabożeństwie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pleszew św. Jana Pawła II.

Dalej przemarsz ulicą Wojska Polskiego do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych, wojskową kompanią honorową 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk i pocztami sztandarowymi na czele.

„Tam salwa honorowa, apel pamięci i otwarcie zawodów sportowo – obronnych”, podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

O 12:00 sesja naukowa z udziałem posła Tomasza Ławniczaka, komendanta głównego OHP Bogdana Ścibuta oraz prof. dr. hab. Zenona Jasińskiego z Uniwersytetu Opolskiego. W środę i w czwartek finały konkursu historycznego i zawody sportowo – obronne na Karczemce i strzelnicy Strzeleckiego Bractwa Kurkowego.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-100-lecie-z-ohp.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska