Odeszła Dorota Czaplicka

Irena Kuczyńska28 września 201815min
Dorota-Czaplickaczolo.jpg

Zmarła Dorota Czaplicka – była Wicestarosta Powiatu Pleszewskiego, dyrektor oraz wicedyrektor pleszewskich szkół średnich.

O tym, że Dorota Czaplicka odeszła, dowiedziałam się wczoraj wieczorem. Wiedziałam, że choruje, ale zawsze się wierzy, że będzie dobrze... Pamiętam Dorotę z czasów nauki w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Piękna dziewczyna z czarnym warkoczem. Najczęściej można było Ją spotkać w bibliotece szkolnej. Potem już spotykałyśmy się jako koleżanki po fachu. A potem w pleszewskiej polityce, w którą Dorota się bardzo zaangażowała, a ja z racji swojego drugiego zawodu, ją obserwowałam i komentowałam w mediach. Kobieta w starostwie ociepliła wizerunek urzędu. Ostatni raz spotkałyśmy się na opłatku w liceum. Nie przypuszczałam wtedy, że słowo ostatni może mieć taki dosłowny wymiar..

Dorota Czaplicka była absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie. Po studiach uniwersyteckich wróciła do rodzinnego miasta i podjęła pracę w Zespole Szkół Technicznych na Zielonej. Przez wiele lat pełniła tam funkcję wicedyrektora.

Po wygraniu konkursu w 2005 roku,  została dyrektorem pleszewskiego liceum, skąd w 2006 roku przeszła do pracy w samorządzie powiatu, pełniąc funkcję Wicestarosty Powiatu Pleszewskiego w latach 2006 – 2014.

Dorota Czaplicka była odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Przeżyła 57 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godzinie 13.30 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie.

WSPOMINAJĄ Dorotę Czaplicką na portalu społecznościowym:

Agnieszka Zajączkowska Jedna z najwspanialszych osób jakie miałam zaszczyt spotkać w swoim życiu💟
Ciepła, radosna i niezwykle dobra kobieta.
Moja PANI DYREKTOR, MOJA i wielu nas z “Zielonej”.Przyjęła mnie pod skrzydło swoje gdy w LO nie poszło i te swoje skrzydła dawała nam młodym ,nigdy ich nie podcinała.Gdy za Jej kadencji byłam przewodniczącą szkoły miałam przyjemność poznać panią Dorotkę bliżej i częściej spotykać😍
Pamiętam jak dziś Jej słowa gdy wpadłam w notoryczne wagarowanie:”Aga,fajna dziewucha jesteś ,nie zmarnuj tego ,spełniaj marzenia i pielęgnuj pasje”.
Dziękuję za te słowa kochana pani Dorotko i cieszę się,że mogłam panią poznać i spędzić razem kilka chwil jeszcze przed pani odejściem.
Do zobaczenia jeszcze kiedyś

Magda Konieczna Agnieszka w samo sedno.
Moja też Pani dyrektor …i równie ciepło ją wspominam.
A młodzież traktowała jak swoje dzieci …tak po prostu-po ludzku no i te nasze pasje i marzenia były ogromnie dla niej ważne .
Jedno z marzeń pomogła mi przybliżyć , nie spełniło się ale to los zdecydował wtedy.
Jednak ważne jest to, że interesowało ją to i zawsze znalazła czas aby pogadać i pomóc. Było mi dane spotkać ją jakiś rok temu i powspominać …a przede wszystkim podziękować jej za to jeszcze raz.
Powiedziałam …Pani Doroto i nic nie wyszło z tego co planowałam ale jestem szczęśliwa. A ona na to: “Madziu i to jest najważniejsze, wiele rzeczy się nie spełni w naszym życiu jak byśmy tego chcieli, ale ważne abyśmy mieli szczęście, miłość wokół siebie i wsparcie rodziny. I biada Ci robić coś na siłę , coś wbrew sobie. ” nie obyło się bez przytulańca – rzecz jasna 😔
Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny .
Pani Doroto… [*]

Agnieszka Zajączkowska Magda Konieczna tak kochana ,wielu z nas to Jej dzieci i wielu dzisiaj płyną łzy i ruszyła lawina wspomnień co świadczy o tym jakim cudownym człowiekiem dla nas była.
Byłam jakiś czas temu w szpitalu u Niej i pomimo choroby ten sam uśmiech i błysk w oku .Zostaje z Nami …w serduchach bankowo

Renata Walendowska Wyrazy współczucia dla rodziny. Pani Dorota dużo dla mnie zrobiła. Dzięki!
Tomasz Kulas Odeszła tak wspaniała osoba nigdy o niej nie zapomnę

Elżbieta Siwa Wyrazy współczucia dla rodziny😧 Ciepła,radosna serdeczna Pani Dyrektor uczyła mnie na “Zielonej”

Bernadeta Lindner Pamietam Ja z Liceum ! Wyrazy wspolczucia dla Wszystkich!

Regina Ciesiólka Dorotka tak szybko Pan Bóg zaprosił do siebie.Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny.

Ewelina Fajka Dziękuję, że dane mi było Panią poznać.

Kinga Przadka Pani Dorotka, kobieta o ogromnym ciepłym serduchu. Dzięki niej jestem tym kim jestem, to Pani Dorotka na każdym egzaminie wierzyła we mnie, Dziękuję za wszystko😪