2.Bana Film Festiwal w Pleszewie z udziałem znanych ludzi kina

Avatar photoIrena Kuczyńska29 sierpnia 20235min
369850596_258074747101694_8911744609479759049_n-1-1.jpg
19 filmów powalczy o Nagrodę Publiczności podczas 2 Bana Film Festivalu w Pleszewie! Impreza, której pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Paweł Sarbinowski - reżyser, scenarzysta, producent filmowy z Pleszewa, odbywać się będzie w piątek i w sobotę w Zajezdni Kultury w Pleszewie

 

Impreza dedykowana miłośnikom kina niezależnego nawiązuje do Przeglądu Kina Niezależnego SPAM, którego 8 edycji odbyło się w Pleszewie.

Paweł Sarbinowski – filmowiec z Pleszewa, inspiratorem Bana Festiwalu w Pleszewie

Paweł Sarbinowski
Przyjadą znani i nagradzani

2. Bana Film Festiwal  rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00 projekcją 9 filmów krótkometrażowych. W sobotę od godziny  16.00 kolejnych 10 filmów. Ich twórcy – co podkreśla Paweł Sarbinowski, współpracują ze Studiem Munka  albo są związani z uczelniami filmowymi. Wielu z nich przyjedzie do Pleszewa. Wśród nich będzie reżyser Michał Toczek – autor krótkometrażowych filmów pokazywanych i nagradzanych w kraju i za granicą. Po każdym filmie będzie dyskusja. Laureatów II Bana Film Festiwalu wybierze publiczność – mówi Paweł Sarbinowski.

Sonata po etiudach krótkometrażowych

W sobotę, po pokazach konkursowych, ok. 20.30 odbędzie się projekcja filmu „Sonata”, który jest  poruszającym debiutem Bartosza Blaschke.  „To nie tylko wzruszająca opowieść o pokonywaniu słabości, ale też aktorski koncert rozpisany na role Małgorzaty Foremniak, Łukasza Simlata i debiutującego na ekranie Michała Sikorskiego”. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 .

 

Galeria Zasłużonych dla Sztuki Filmowej

Bartosz Blaschke przyjedzie do Pleszewa – trafi na Pleszewską Galerię Zasłużonych dla Sztuki Filmowej na torach kolejowych, gdzie w ub. roku odsłonięto tabliczkę  z nazwiskiem pleszewianina, Tadeusza Szczepańskiego profesora łódzkiej szkoły filmowej.

Profesor Tadeusz Szczepański i pleszewska perła w koronie

W sobotę o 11.00 w ramach II Bana Film Festiwal Pleszew  dzieciaki obejrzą w kinie „Hel” film z 2022 roku Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”

 

 

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska