Kino po metamorfozie zaprasza od czerwca

Avatar photoIrena Kuczyńska21 maja 20213min
188149292_876048896325233_4609732769792174766_n-1.jpg

Wyremontowane i odnowione kino „Hel” w Pleszewie przygotowuje się do wznowienia działalności. Pierwsze seanse, na razie tylko w weekendy, zaplanowano na czerwiec. Bilety będzie można kupować w ogólnopolskim systemie sprzedaży na ogólnopolskiej platformie Bilety24.

Czas pandemii wykorzystano w Pleszewie na poddanie kina metamorfozie. Przebudowano kanalizację, podłączając rury do sieci przy ulicy Poznańskiej, przemalowano ściany i sufit sali widowiskowej na niebiesko, bo taki kolor mają krzesła. Wymieniono też oświetlenie kina.

Można więc ruszyć z projekcją filmów, co nastąpi z początkiem czerwca, oczywiście przy połowie zajętych krzeseł, na razie. Bilety do kina jak i na wszystkie koncerty organizowane przez Zajezdnię Kultury, będą dostępne na ogólnopolskiej platformie Bilety24, dzięki czemu wydarzenia kulturalne w Pleszewie, te biletowane, będą znane w Polsce – powiedział radiu Centrum Przemysław Marciniak dyrektor Zajezdni Kultury. Wracając do kina, w kolejnym etapie metamorfozy, znikną bariery architektoniczne dla osób na wózkach, przebudowane będzie wejście i toalety. Na to Zajezdnia Kultury poszukuje środków zewnętrznych. I wisienka na kinowym torcie – czyli kawiarenka. Ma ona powstać w holu, od strony wejścia do liceum, ma mieć przeszklone ściany. W tym roku w budżecie MiG mają być wydzielone pieniądze na dokumentację i projekt. Za rok, być może amatorzy dobrej kawy, napiją się jej w kinie, przed seansem, po seansie ale też przed południem czy po południu. Kawiarenka ma działać niezależnie od kina.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska