7 minut z teatrem i godzina z lasem

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lutego 20182min
Czołowe-1.jpg

40 – osobowa grupa pleszewskich seniorów uczestniczyła w piątek w wycieczce zorganizowanej przez Fundację Animacja w Pleszewie.

W programie był udział w spektaklu w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz zwiedzanie Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie.

To już kolejna wycieczka, dzięki której pleszewianie w „złotym wieku” mają szansę przeżyć spotkanie z Melpomeną i zwiedzić muzeum, do którego prawdopodobnie by sami nie poszli.

Zasługa to Fundacji Animacja czyli Emilki Golińskiej i prezeski Lucyny Roszak, która  prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i jednym z zadań jest inspirowanie osób starszych do aktywności.

Piątkowy spektakl „7 minut” z udziałem nestora kaliskiej sceny Macieja Grzybowskiego i debiutanta Jakuba Łopatki koresponduje z nastrojem osób starszych, chcących   pozostawić po sobie ślad na Ziemi, która i tak się kręci…

Druga część wycieczki to  „Spotkanie z lasem”  w Powozowni w Ośrodku Kultury Leśnej. Zwierzęta, ptaki, owady, drzewa, krzewy, kwiaty, szyszki, żołędzie, żywica – wszystko co biega, fruwa, pełza, rośnie, kwitnie, szumi. I nie tylko.

Wycieczka była zachętą, żeby wrócić tu jeszcze raz, może  z wnuczętami?

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-seniorzy-animatorzy.html

Wczorajszy wyjazd  był kolejnym organizowanym przez Fundację Animacja. Pierwszy, w którym uczestniczyłam, łączył pobyt w teatrze na spektaklu os nutym na powieści „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej ze zwiedzaniem, Muzeum im. Marii Dąbrowskiej w Russowie. Relacja w tym linku:https://irenakuczynska.pl/dzien-maria-dabrowska-bohaterami-powiesci-noce-dnie/

Jesienią Fundacja Animacja zaprosiła seniorów do kaliskiego teatru na „Plotkę”, po której było zwiedzanie Muzeum Czartoryskich w Gołuchowie. Relacja z tej wycieczki, wzbogacona historią kaliskiego teatru w tym linku: https://irenakuczynska.pl/fundacja-animacja-wystarczylo-siedem-godzin-aby-zwiedzic-zamek-goluchowie-obejrzec-plotke-kaliskim-teatrze/.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska