Zakończyła się modernizacja Biura Obsługi Interesanta w pleszewskim ratuszu. Wizerunkowo nawiązuje do wyglądu sali sesyjnej. Otwarcie odnowionego wejścia do ratusza władze miasta uzależniają od sytuacji epidemiologicznej…W zasadzie wszystko jest gotowe. Z lewej strony całą ścianę zajmuje pocztówka północnej pierzei pleszewskiego Rynku jeszcze z czasów pruskich. Pod ścianą stół, przy którym z jednej strony zasiądzie urzędnik, z drugiej petent, który będzie mógł w Biurze Obsługi Interesanta pobrać i wypełnić wniosek, zostawić wniosek wypełniony w domu, uzyskać informacje. Na przeciwległej ścianie posadowiono 4 monitory, gdzie będą wyświetlane komunikaty Urzędu Miasta i Gminy Pleszew. Koncepcję przebudowy i wystroju BOI musiał zaopiniować konserwator zabytków i to jego pomysłem jest kamienna posadzka – powiedział radiu Centrum Andrzej Jędruszek zastępca burmistrza MiG Pleszew.
Koszt przebudowy północnego, głównego wejścia do ratusza sięga 280 000 zł. Pleszewski ratusz zbudowano w latach 40. XIX wieku po wielkim pożarze miasta w czerwcu roku 1806, kiedy spłonął poprzedni ratusz.
O wielkim pożarze Pleszewa w nocy z 9 na 10 czerwca 1806 roku TUTAJ
Do 1919 roku do ratusza wchodziło się od strony południowej pod zegarem.
Od strony północnej dojścia do ratusza nie było, ze względu na domki mieszkalne, w których znajdowały się jatki. (Widoczne na zdjęciach niżej).
Wyburzono je w 1920 roku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.