Konkurs krasomówczy jest propozycją dla osób, które potrafią w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Tegoroczna formuła polega na przygotowaniu gawędy własnego autorstwa, nagraniu swojego wystąpienia w formie wideo oraz przesłaniu do organizatora do 22 kwietnia. Gawęda powinna trwać od 6 do 7 minut.
Gdzie szukać inspiracji
Gawęda może nawiązywać do własnych przeżyć opowiadającego, które są związane z lasem. Inspiracją może być bardziej lub mniej znana opowieść czy legenda o lesie. Konkurs krasomówczy może być okazją do opowiedzenia rodzinnej historii z lasem w roli głównej – sugeruje Anna Antonowicz – kierownik działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Ważne terminy
Zgłoszenie o chęci przystąpienia do konkursu należy wysłać na adres OKL-u do końca marca. 26 maja wszystkie gawędy zostaną opublikowane na stronie Ośrodka Kultury Leśnej.
Na 27 maja zaplanowano wręczenie nagród laureatom. Jeśli chodzi o uczestników konkursu, może do niego przystąpić każdy zainteresowany tematem, bez względu na wiek. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zaczęło się od Andrzeja Zalewskiego
To już XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, którego inspiratorem był red. Andrzej Zalewski – aktualnie patron imprezy. Konkurs krasomówczy przebiega pod auspicjami Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk oraz dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
Zasady przebiegu konkursu zawiera regulamin, który razem z formularzem zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.