O rodzinie
Miłośnicy lokalnej historii znajdą w książce „Piekarnia moja miłość” Tomasza Vogta nie tylko informacje o rodzinie Vogtów, którzy pojawili się w Pleszewie na początku XIX wieku a prapradziadek autora wspomnień Kacper Vogt, miał tu rozpocząć wypiekanie chleba.
O rzemiośle
Lektura książki „Piekarnia moja miłość”daje szeroką wiedzę o pleszewskim rzemiośle w dwudziestoleciu międzywojennym, o losach rzemieślników w czasie okupacji a potem trudnościach prowadzenia biznesu w czasach PRL-u kiedy mąka i cukier były wydzielane.
O Pleszewie
Czytając w książce „Piekarnia moja miłość” wspomnienia Tomasza Vogta oraz artykuły członków rodziny, poznajemy Pleszew, którego już nie ma z ciekawymi miejscówkami, zwyczajami, osobami. Zaglądamy nie tylko do piekarni, w której stoi wielki piersiowy piec ale i do składu węgla, czy pralni, w której stała balia i tarka ale też do chlewika, gdzie rosła świnka, kury, króliki. Książka Tomasza Vogta to kopalnia wiedzy o Pleszewie i jego mieszkańcach.
Muzea
Warto przypomnieć, że Tomasz Vogt wraz z żoną Grażyną, stworzył Muzeum Piekarstwa na ul. Tyniec i Muzeum Rzemiosła przy ul. Krótkiej
Czytaj też: Książka o historii kolei wąskotorowej – dla kolejarzy i pasjonatów kolei