Irena Kuczyńska blog - baner - myjnia bezdotykowa i okręgowa stacja kontroli pojazdów



Rajd Zabytkowych Samochodów z rejestracją dawców szpiku dla chorej pleszewianki

Podczas XVI Rajdu Pojazdów Zabytkowych – Śladami Ziemiańskich Rezydencji w Pleszewie i w Dobrzycy odbywać się będzie rejestracja dawców szpiku. Swojego genetycznego bliźniaka szuka pani Magdalena z Pleszewa. W Pleszewie zapisać będzie się można na starcie rajdu, w Dobrzycy – na mecie przed Muzeum Ziemiaństwa. Przełożony z września rajd odbędzie się w niedzielę
3min

Dominikanki zbierają pieniądze na ogrzewanie Domu Chłopaków, dotacje państwa nie wystarczają

Zbliża się koniec roku i ciężki czas dla domów pomocy społecznej, którym brakuje środków na utrzymanie podopiecznych. Dotacja na osoby, które są na garnuszku państwa, jest niższa niż przed rokiem. Brakuje na podstawowe rzeczy. Siostry Dominikanki z Broniszewic już założyły zrzutkę na ogrzewanie. Potrzebują 2 000 000 zł. Siostra Tymoteusza podkreśla, że Dom Chłopaków funkcjonuje dzięki darczyńcom. Ale czy tak powinno być?
5min

Co się stało z pieniędzmi na wypłaty dla nauczycieli w Kwileniu?

Z 6 – dniowym poślizgiem nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kwileniu otrzymali wynagrodzenia za swoją pracę i to nie w całości. Zdesperowani, w piątek rano poinformowali rodziców, że od poniedziałku nie będą pracować. Radni gminy Chocz nie wiedzą, dlaczego nie ma kasy na wypłaty, bo na początku roku szkolnego usłyszeli zapewnienia pani burmistrz, że „z oświatą jest wszystko w porządku”. Tymczasem są problemy a sprawa jest rozwojowa
2min










Drodzy Czytelnicy!

Utrzymanie bloga irenakuczynska.pl, jak wszystko inne na świecie, kosztuje.

Przekazując nawet niewielki datek za pośrednictwem serwisu Patronite, możesz wesprzeć działalność mojego bloga.

Jestem wdzięczna za Waszą pomoc!


Wsparcie


HISTORIA


Nauczyciele pleszewskiego liceum w 1985 roku – może Was też uczyli?

Dzień Nauczyciela – zatem czas na wspomnienia. Dzisiaj przyglądam się zdjęciu moich kolegów – nauczycieli pleszewskiego liceum w roku 1985. Może wtedy byliście ich uczniami?

Historia rodziny Prędkich z Pleszewa związana z bronią zakopaną w ogródku

50 lat przeleżała w ziemi broń zakopana w ogródku przy ulicy Glinki 8 w Pleszewie. Karabiny i amunicja należały do Armii Krajowej. 23 stycznia 1945 roku, dzień przed wyzwoleniem Pleszewa przez Armię Czerwoną,  zgromadzoną w stodole broń,  zakopano w ogrodzie. Przeleżała tam pół wieku. Wykopano ją podczas budowy nowego domu.

Wspomnienie o kpt. Adamie Kobosowiczu, który w latach 60. otwierał pleszewianom okno na świat

Zapewne był pierwszym nauczycielem języka angielskiego w Pleszewie. Kapitan Adam Kobosowicz – przed wojną oficer 70 pułku piechoty. Po wojnie skromny urzędnik w firmie produkującej przetwory owocowe przy ul. Wyspiańskiego. Pozostał we wspomnieniach wielu pleszewian, których uczył mówić i pisać po angielsku.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska