Adamek na czele Rady Powiatu

Avatar photoIrena Kuczyńska24 października 20183min
Marian-Adamek-czolowe.jpg

 Polskie Stronnictwo Ludowe  i Miłośnicy dla Ziemi Pleszewskiej zawiązali koalicję w powiecie. Starostą nadal będzie Maciej Wasielewski. Przewodniczącym Rady Powiatu Marian Adamek.

Koalicjanci podkreślają, że są otwarci na współpracę. Ale główne stanowiska już są obsadzone – potwierdzili radiu Centrum liderzy zwycięskich ugrupowań Sławomir Spychaj (PSL) i Marian Adamek (Miłośnicy).

Rozważano wariant koalicji PSL, Razem dla Ziemi Pleszewskiej i KWW Wspólna Przyszłość, ale w wyniku kolejnych negocjacji powstała koalicja PSL-u, Miłośników Pleszewa, których wesprze Piotr Kopczyński ze Wspólnej Przyszłości.

Będzie to kontynuacja koalicji z mijającej kadencji, która się sprawdziła – podkreślają koalicjanci. W nowym rozdaniu pozostaje starosta Maciej Wasielewski.

Zmieni się tylko przewodniczący, którym był przez dwie kadencje Mirosław Kuberka z Razem dla Ziemi Pleszewskiej.

A Marian Adamek łańcuch Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew zamieni na łańcuch Przewodniczącego Rady Powiatu Pleszewskiego.

Miłośnicy obsadzą stanowisko wicestarosty. Będzie to młody, wykształcony człowiek z doświadczeniem w administracji. Jego nazwisko pozostaje na razie do wiadomości autorki posta.

Zastępcami przewodniczącego będą wspomniany już Piotr Kopczyński i Wojciech Maniak z PSL.

Koalicjantów jest 10, ale lista jest otwarta – podkreśla zarówno Spychaj jak i Adamek. Z informacji nieoficjalnych wynika, że rozważano też koalicję z PiS, ale podobno „przelicytowali, za dużo chcieli”.

Z zaproszenia do koalicji nie skorzystał Michał Kaczmarek – radny z KW Wspólna Przyszłość”.

Sytuacja jest dynamiczna, ale…  stanowiska główne są już rozdane.

Czytaj też na portalu Radia Centrum :http://www.rc.fm/news/kalisz-adamek-przewodniczacym.html

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska