Adamek już nie chce

Avatar photoIrena Kuczyńska19 stycznia 20183min
DSC05224czolo.jpg

Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Marian Adamek ogłosił, że nie wystartuje w kolejnych wyborach. Czas na młodych – powiedział dziennikarzom na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Marian Adamek został burmistrzem 25 września 1997 roku w wyniku głosowania Rady Miejskiej. Potem wygrywał wszystkie kolejne wybory, także te bezpośrednie. Tylko w 2002 roku była II tura. Trzy razy wygrywał w I turze.

Swoje plany zrealizowałem. Czas zostawić rządzenie innym. Zostawiam miasto w doskonałej kondycji finansowej, ze sporym majątkiem, z częściowo zrewitalizowanym miastem i planami inwestycyjnymi - powiedział Marian Adamek.

Zapewnił, że nie chce być emerytem, nie chce być bierny, a „napędzają go wyzwania i chce się sprawdzać w nowych”. Nie ukrywał, że w samorządzie chce pracować, ale nie będzie to rada miejska. Może Rada Powiatu? Tej sugestii nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył jej.

– Nie byłem kurczowo uczepiony stanowiska. Miałem swoje marzenia i teraz postanowiłem urzeczywistnić wyobrażenie, że nie jestem burmistrzem – dodał Adamek.

Marian Adamek i dziennikarze

21 lat to szmat czasu. Kiedy zaczynał jako burmistrz, Polska nie była w Unii Europejskiej. – Udało mi się wprowadzić miasto i gminę na drogę europejską – podkreślał Marian Adamek.

O „Pleszewie Mariana Adamka”, o tym, co się wydarzyło w mieście w ciągu 21 lat, na pewno będę pisać w innym poście.  O tym, jak wyglądało miasto i gmina w roku 1997 też napiszę.

Zapytany o krytyczny moment, Marian Adamek wskazał na rok 2002, kiedy to „wykorzystując jego wyjazd na wakacje do Grecji, zaplanowano akcję związaną z gazyfikacją Pleszewa” . Jak mówił, do dziś   pamięta wielki tytuł w jednej z gazet „Łapówkarski kurek z gazem”. Nie mógł – co podkreślał – się bronić, bo był daleko a powrót z wakacji był niemożliwy.

Sympatyczny moment to pielgrzymka pleszewian do Watykanu połączona z wręczeniem Janowi Pawłowi II dyplomu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pleszew.

Kto po Adamku? Długoletni burmistrz zapewnił, że do 2 lutego Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pleszewskiej, ogłosi nazwisko kandydata na burmistrza.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-adamek-juz-nie-chce.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska