Akcja Demokracja zachęca do głosowania na tych, którzy obronią klimat

Avatar photoIrena Kuczyńska9 września 20234min
375746428_6581947358556076_2625559459438440792_n-1.jpg
Przedstawiciele Akcji Demokracja zachęcali w Pleszewie do głosowania w wyborach do parlamentu na kandydatów, którzy deklarują, że w nowej kadencji zajmą się sprawami klimatu. Akcja Demokracja podróżuje po Polsce z hasłem "Nowa większość dla klimatu".

 

Przedstawiciele Akcji Demokracja spędzili w Pleszewie dwa dni – w czwartek przeprowadzili warsztaty ekologiczne z wolontariuszami w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, byli pod wrażeniem wiedzy ekologicznej pleszewian. Warsztat odbył się w ramach projektu Dwa Pokolenia Zmieniają Świat 3.0. Współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu .

W piątek spotkali się na Rynku z dziennikarzami, gdzie zaapelowali o uświadamianie społeczeństwu katastrofy klimatycznej, która w Wielkopolsce skutkuje m.in. dotkliwą suszą. Liderzy Akcji  Demokracja Iga Woźniak i Piotr Cykowski zachęcają do głosowania w najbliższych wyborach na tych kandydatów, którzy zapewnią, że po ewentualnym wyborze, będą w parlamencie  działać na rzecz klimatu i będą ze swych obietnic rozliczeni.Udział w happeningu wzięły liderki Fundacji Animacja – prezes Lucyna Roszak i animatorki Anna Andersz i Emilia Golińska.

Z Piotrem Cykowskim i Igą Woźniak

Apel Akcji „Nowa większość dla klimatu” podpisało już 6000 osób, które deklarują, że poprą tylko kandydatów zainteresowanych działaniami na rzecz klimatu. W tym są pleszewianie. Piotr Cykowski sugerował, żeby na listach wyborczych tych kandydatów szukać i o to pytać na spotkaniach przedwyborczych. Chodzi o proklimatyczne lobby w przyszłym parlamencie. Aktualnie, zdaniem liderów AD, klimat i kryzys klimatyczny jest tylko tematem żartów i kłótni polityków i polityczek.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska