„Babka od histy” w bibliotece w Gołuchowie o odkłamywaniu historii

Avatar photoIrena Kuczyńska23 kwietnia 20245min
Babka-od-histy.jpg
Na spotkanie z dr Agnieszką Jankowską - Maik - historyczką, publicystką, wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką popularnego bloga "Babka od histy", książki "Historia, której nie było" zaprasza  Biblioteka Publiczna w Gołuchowie
 Odczarowuje historię

Dr Agnieszka Jankowiak – Maiklaureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej i Medalu Wolności Słowa działa na rzecz polskiej edukacji, przede wszystkim odczarowując historię – na swoim blogu „Babka od histy w książce „Historia, której nie było” rozprawia się z mitami, uproszczeniami a nawet kłamstwami pokutującymi w szkolnych podręcznikach m.in. chrztem Mieszka I, „cudem nad Wisłą”, czy bezpotomnością króla Kazimierza Wielkiego. Wydobywa z cienia postaci i fakty przemilczane, prostuje fakty przekręcone.

Przywraca pamięć

Agnieszka Jankowiak Maik jest wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, którego zadaniem jest przywracanie pamięci kobiet, o których historia milczy. Na spotkanie w Gołuchowie, które odbędzie się w czwartek o godzinie 17 w bibliotece w Gołuchowie przy ul. Czartoryskich 47, mogą przyjść osoby zainteresowane historią zawodowo, amatorsko ale też ci, którzy nie są do niej przekonani, bo mają np. złe doświadczenia ze szkoły – podkreśla dyrektorka Monika Sobczak – Waliś, która spotkanie z „babką od histy” poprowadzi.

Czytaj też: Pleszewianki świętują 105 rocznicę praw wyborczych

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska