Będzie remont przejazdu kolejowego w Kowalewie; będą utrudnienia dla kierowców i pieszych

Avatar photoIrena Kuczyńska17 kwietnia 20242min
Od poniedziałku 22 kwietnia do piątku 26 kwietnia przejazd Kolejowy w Kowalewie pod Pleszewem będzie remontowany. Dla kierowców wyznaczono objazdy przez wieś Fabianów i Kotlin. Na razie nie wiadomo, czy będzie kładka dla pieszych, bo tory kolejowe odcinają mieszkańców części Kowalewa m.in. od szkoły

O remoncie przejazdu kolejowo – drogowego Kluczbork – Poznań Główny w ciągu ulicy Chrobrego w Kowalewie, poinformowało władze miasta Pleszewa Biuro Projektowe, które współpracuje z PKP przy realizacji inwestycji. Wynika z niej, że przejazd będzie zamknięty dla kierowców od poniedziałku 22 kwietnia – godzina 7.00 do piątku 26 kwietnia – godzina 21.00.

 

Na ten czas wyznaczono objazdy. Kierowcy jadący do Pleszewa od Dobrzycy, w miejscowości Fabianów powinni skierować się na Kotlin i dojechać do drogi krajowej nr 12, która prowadzi do Pleszewa. Jadący od Pleszewa muszą dojechać „12” do Kotlina, skręcić na Fabianów albo w Kotlinie na Wilczę i Strzyżew do Dobrzycy.

Przejazd kolejowy w Kowalewie
Przejazd kolejowy w Kowalewie

Przejazd kolejowy przecina wieś Kowalew. Szkoła znajduje się za przejazdem, podobnie jak kościół, przedszkole i część sklepów. Jeszcze nie wiadomo, czy dla pieszych będzie stworzona możliwość przechodzenia przez remontowany przejazd. W ratuszu pleszewskim trwają rozmowy z przewoźnikiem o trasach objazdów autobusów PPL z Pleszewa do Dobrzycy. Informacje będą udostępniane.

Czytaj też: Peron pierwszy w Kowalewie wyremontowany


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska