Biblioteka pod pełną parą!

Avatar photoIrena Kuczyńska24 listopada 20187min
Przedszkolaki-z-Turska.jpg

Koncerty, wykłady, turnieje gier planszówkowych – takie atrakcje przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie dla czytelników na nowym miejscu, jakim jest dawny dworzec kolejowy.

Świętowanie trwa od tygodnia. Obecność kolejki, która nadal kursuje na trasie Pleszew – Pleszew Miasto, nikomu nie przeszkadza.

Wręcz przeciwnie, w ubiegłą sobotę udekorowaną kolejką dotarli z Kowalewa prosto do biblioteki członkowie Teatru Prawie Wielkiego, którzy zaprezentowali spektakl „Dwa duety”.

Wykłady, koncerty mają pełne obłożenie. Pleszewianie wysłuchali grupy Bandonegro w ubiegły piątek, aktorów Teatru im. W. Bogusławskiego w ubiegłą niedzielę.

Lech Wierzbowski w piosenkach Marka Grechuty i Agnieszki Osieckiej

Dorota Wróblewska w piosenkach Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty

Wszystkie miejscówki są rozdane zarówno na sobotni koncert grupy „GołBREAK” z Gołuchowa jak i na niedzielny koncert Bartasa Szymoniaka.

Przez cały weekend trwa historyczny turniej planszówkowy, w przyszły weekend – literackie planszówki.

Ale nie tylko koncerty. Przy pełnej sali Stanisław Małyszko opowiadał o pałacach w powiecie pleszewskim.

Przez cały tydzień przychodzą czytelnicy, oddają zaległe książki i podziwiają. Z Turska przyjechali przedszkolacy a dyrektor Elżbieta Mielcarek osobiście ich po budynku oprowadzała.

W pierwszym tygodniu funkcjonowania biblioteki w nowej lokalizacji odbył się też konkurs oratorski. Licealiści mówili o swoich ulubionych książkach.

Radio Centrumhttp://www.rc.fm/news/pleszew-kultura-na-torach.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska