Biblioteka w czasie pandemii

Avatar photoIrena Kuczyńska17 listopada 20203min
Biblioteka-czolo.jpg

Drugie urodziny w nowej siedzibie  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew obchodzi w czasie pandemii, kiedy drzwi książnicy są dla Czytelników zamknięte a wypożyczanie książek zawieszone. 

Nie znaczy to, że zawieszona jest działalność.  Przeniosła się do przestrzeni wirtualnej. Dyrekcja biblioteki zachęca czytelników do korzystania z dostępu do platform z e-bookami,  do udziału w zdalnych kursach czy wykładach transmitowanych na FB.Z myślą o czytelnikach, którzy przed zamknięciem biblioteki nie zaopatrzyli się w wystarczającą liczbę książek do czytania, biblioteka wykupiła pakiet kodów aktywacyjnych na platformie Legimi. Wystarczy skontaktować się z bibliotekarką telefonicznie (62 7428358 wew. 16) meilowo bądź za pomocą Messengera, aby otrzymać kod  i móc czytać w telefonie, na tablecie lub czytniku dowolnie wybraną książkę.
Biblioteka zakupiła też dostępy do platform e-lerningowych. Pozwoli to skorzystać z profesjonalnych kursów języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego  i francuskiego. Ale też z kursów  szybkiego czytania, szybkiego pisania, szybkiego zapamiętywania czy szkolenie z dziedziny fotografii – zachęca Izabela Werner z pleszewskiej biblioteki.
Także tu wystarczy kontakt z  biblioteką w celu otrzymania dostępu. To świetna oferta dla osób w każdym wieku. Stawiamy na dostęp zdalny i wykraczamy poza standardowe wypożyczanie książek. Taka powinna być biblioteka w XXI wieku. Jest też w ofercie biblioteki w czasie pandemii wykład etnografa Stanisława Małyszki pt. Budownictwo ludowe w powiecie pleszewskim. Odbędzie się w piątek 27 listopada o godzinie 18.00 i będzie transmitowany na Facebooku.

Kontakt z  biblioteką: https://biblioteka.pleszew.pl/kontakt/


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska