Biesiada Mikołajkowa na Osiedlu Piastowskim

Avatar photoIrena Kuczyńska10 grudnia 201722min
Biesiada1-1.jpg
Zakończyła się Biesiada Mikołajkowa na Osiedlu Piastowskim w Pleszewie. Gwiazdą imprezy była Schola Lenartowicka.

Zakończyła się Biesiada Mikołajkowa na Osiedlu Piastowskim w Pleszewie. Gwiazdą imprezy była Schola Lenartowicka. Występowali uczniowie z Trójki, LO im. St. Staszica oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego. Mimo przejmującego chłodu, pod namiotem wciąż było pełno.

Przygotowania do imprezy trwały kilka tygodni. Ale – jak podkreśla inicjator i główny organizator Biesiady Mikołajkowej Adrian Michalak, Osiedle Piastowskie otrzymało duże wsparcie od Osiedla Królewskiego a także od instytucji, które na terenie osiedli działają.

Nie zabrakło Przedszkola im. Misia Uszatka. Nauczycielki, z dyrektorką Magdaleną Durmenz na czele, promowały gadżety, które łączyły elementy nadchodzącego Bożego Narodzenia i  swojego patrona Misia Uszatka. Na pewno można to sobie jeszcze kupić w sekretariacie przedszkola. Bombki i świeczki z Uszatkiem – to się nazywa promocja swojego przedszkola.

Była też pleszewska Trójka, ze stoiskiem pełnym świątecznych stroików, które nadzorowały dwie panie w czapeczkach mikołajkowych: Agnieszka Krawczyk i Magdalena Pisarska.

Agnieszka Krawczyk i Magdalena Pisarska

Magdalena Pisarska z uczennicami

Trójka oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące prowadziło kawiarenkę ze smakowitymi ciastami, paczuszkami pierników oraz konfiturkami oczywiście ekologicznymi. I tu królowały panie Iwona Mrozińska, Bernadeta Raś, Dorota Cichy i Karolina Domagalska. Nie mówiąc o uśmiechniętych, mimo przejmującego chłodu, nastolatkach.

Ekipa nauczycieli z Trójki odpala zimne ognie

Na początku imprezy występowały przedszkolaki, dzieci z klas najmłodszych pleszewskiej Trójki, Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące.

Występ uczniów „Staszka” foto Romka Dratkowska

Występ NLO fot. Edyta Brania

Trójka śpiewa – fot. Edyta Brania

Trójka śpiewa – fot. Romka Dratkowska

Podczas gdy akustyk Norbert Radomski z Domu Kultury prowadził próby głosu ze Scholą Lenartowicką, która właśnie stroiła instrumenty i przygotowywała się do występu, mogłam obejść namiot i pooglądać stoiska.

Terenia Lisiak zaprezentowała swoje wyroby szydełkowe: wydziergane i wykrochmalone anioły ze skrzydłami, bombki robiły wrażenie. Choinka ozdobiona takimi ozdobami, to jest to!

Stoisko ustawiły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej Nadziei. Szefowa Koła  z koleżanką zachęcały do zakupu żłóbków, stroików, naprawdę bardzo ciekawych. Szczególnie tego zrobionego przez Eugenię Moczyńską.

 

Ramona Jamborska i Agnieszka Kaseja

Obok Świat Herbaty – stoisko sklepu, który ma siedzibę w Pawilonie ILA przy ul. Słowackiego. Pięknie opakowane herbaty, zapakowane bardzo ozdobnie i świątecznie. Zawsze w tym sklepie kupuję smakowe kawy, które uwielbiam oraz herbaty, które też bardzo lubię.

Przy stoisku z herbatami

Właścicielka sklepu prezentuje kosz pełen herbat i słodyczy

Uwagę moją przyciągnęło kolejne stoisko. Dekoracje świąteczne z drewna i z materiału. Uszyte i wycięte. Bardzo ciekawe. Anna i Przemysław Zielińscy zaprezentowali swoje dzieła i zapraszają do sklepu przy ul. Krzywoustego 1 i Poznańskiej 61.

 

Oglądamy…kupujemy!

Tymczasem na scenie stanęła grupa śpiewająca i grająca czyli Schola Lenartowicka z zespołem Sound of Heven z Julką Piotrowską na czele. O Julce i Scholi w tym linku.https://irenakuczynska.pl/lenartowicach-sa-tacy-ludzie-imprezy-koncert-radosc-zmartwychwstania/.

Julka i Schola Lenartowicka fot. Edyta Brania

Koncert

Było wspólne śpiewanie kolęd tych tradycyjnych i tych mniej znanych. Młodzi artyści spisali się. Mimo zimna, grali i śpiewali, rozgrzewając serca tych, którzy dotrwali do końca imprezy, a była to wizyta świętego Mikołaja.

Adrian Michalak w objęciach świętego Mikołaja

Kamil i Michał na kolanach świętego Mikołaja

A na koniec kilka migawek z Biesiady Mikołajkowej. Zdjęcia Edyty Brani, Romki Dratkowskiej i autorki posta

Przed chwilą Adrian Michalak zamieścił na Facebooku podziękowania dla: Sławomir Drążewski – Osiedle Królewskie, ZSP nr 3 w Pleszewie:) Pani Bernadecie Raś wraz z małżonkiem! Jesteście wspaniali ! 🙂 Edyta Brania Grzegorz Jenerowicz Beata Bandosz oraz całej młodzieży ze szkoły oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego:) Przedszkole Misia Uszatka ! KGW Dobra Nadzieja:) Ramona Jamborska, Aga Kaseja, Teresa Lisiak, Roman Kujawa, Roman Wysocki za cała otoczke muzyczna oraz Dominik Żurawski 🙂 Mateusz Jędrzejak za POMOC w organizacji ! Scholi Lenartowickiej a przede wszystkim Julia Piotrowska!!!!! Oraz wszystkim zaangażowanym w ich występ ! 🙂 UMiG Pleszew za dofinansowanie imprezy, Radnym Błażej Kaczmarek Zdzisław Gorzeliński Michał Kaczmarek Anna Regulska-Duda, pani Anna Zielinska za przepiękne stoisko 🙂 Agata Sawada i jej Mikołaj:) Gazecie Pleszewskiej, Życiu Pleszewa oraz Pani Irena Kuczyńska i całej reszcie o której pewnie przez przypadek zapomniałem:( 😀

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska