Bliźnięta zapraszamy

Irena Kuczyńska8 czerwca 20182min0
bliznieta-1-1280x853.jpg

Jednym z punktów festynu z okazji Dnia Dziecka w Choczu będą specjalne zabawy i konkursy dla bliźniaków także spoza gminy Chocz.

Zaproszone na niedzielną imprezę w Choczu mogą czuć się wszystkie dzieciaki – bliźniaki z całej okolicy – zapewnia radna Daria Kaczmarek – matka pary dwuletnich bliźniaczków.

Alicja i Bartosz

To Daria Kaczmarek zainspirowała organizatorów festynu do zorganizowania imprezy dla bliźniąt. I pomysł został zaakceptowany na razie pilotażowo. Wpisano go w program obchodów Dnia Dziecka.

Uroczystości rozpoczynają się w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 na placu przy klasztorze ojców franciszkanów. Mnóstwo atrakcji przygotowano dla wszystkich dzieci z miasta i gminy oraz dla dzieciaków – bliźniaków, które mogą przyjechać z innych miast i gmin.

O atrakcje dla nich zadba Młodzieżowa Rada Miejska w Choczu, która wymyśliła i przeprowadzi specjalne konkursy dla bliźniąt. Darii Kaczmarek – matce dwuletniej parki Alicji i Bartosza marzy się większa impreza być może na skalę całego powiatu czy regionu i to nie tylko dla dzieciaków – bliźniaków ale też dla osób dorosłych.

Tegoroczne spotkanie ma być pierwsze. Organizatorzy czyli burmistrz Chocza, proboszcz chockiej parafii oraz dyrektorka Gminnego Centrum Kultury zapewniają, że atrakcji na festynie nie zabraknie. Zachęcają też dzieciaki do przebrania się za postacie z bajek.

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku