Bloki pod wynajem na Osiedlu Mieszka I

Avatar photoIrena Kuczyńska6 grudnia 20193min
Wiz02-Kopiowanie-800.jpg

W Pleszewie na osiedlu Mieszka I powstaną dwa budynki wielorodzinne z mieszkaniami na wynajem z możliwością dojścia do własności.

Projekt przewiduje po 48 mieszkań różnej wielkości w każdym bloku i dwupoziomowy parking. Ruszyły wstępne zapisy chętnych na lokale.

Bloki wybuduje Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i jest to oferta także dla tych osób, które nie mają zdolności kredytowej – powiedział radiu Centrum zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek.

W czynszu, będzie można spłacać kredyt. Wstępnie oszacowano, że będzie to 20 zł za m2. Do tego dojdą opłaty za media. Na starcie trzeba też wpłacić udział własny czyli 500 zł za m2.  Po pięciu latach będzie możliwość spłaty reszty kredytu i otrzymania lokalu na własność.

W każdym bloku będzie 48 mieszkań o powierzchni od 37 m2 do 61 m2. Przy bloku będzie dwupoziomowy parking, gdzie do każdego mieszkania będzie przypisane jedno miejsce. Kryteria wyboru osób, które przydział na lokale otrzymają, zostaną ustalone później.

Ale wstępny akces składać można już na stronie internetowej PTBS https://mieszkania.pleszew.pl/, gdzie są wszelkie informacje i wizualizacja budynków. Budowa pierwszego bloku ruszy w przyszłym roku. Budowa drugiego jest uzależniona od tego, czy będą chętni na lokale – mówi Andrzej Jędruszek.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska