Burmistrz nie wyda Poczcie Polskiej spisu wyborców

Avatar photoIrena Kuczyńska29 kwietnia 20203min
Arek-Ptak.jpg

Burmistrz Pleszewa  zawiadomił mieszkańców Miasta i Gminy, że podjął decyzję o odmowie przekazania Poczcie Polskiej spisu wyborców Miasta i Gminy Pleszew.

Jest to podyktowane wyłącznie troską o mieszkańców, którzy oczekują od burmistrza konkretnych i apolitycznych działań – podkreśla Arkadiusz Ptak. Arkadiusz Ptak tłumaczy, że decyzję o odmowie przekazania Poczcie Polskiej spisu wyborców MiG Pleszew podjął w oparciu o istniejące przepisy prawne udostępnione m.in. przez Biuro Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, Związek Miast Polskich oraz Fundację Stefana Batorego. Jest to podyktowane  wyłącznie troską o mieszkańców, którzy oczekują od burmistrza konkretnych i apolitycznych działań. Jestem świadomy również możliwych konsekwencji karno – dyscyplinarnych, włącznie z usunięciem mnie ze stanowiska – informuje pleszewian burmistrz. Zaznacza, że spis wyborców wyda gdy: jego decyzja zostanie zaskarżona przez Pocztę Polską do Wojewody Wielkopolskiego, zaś Wojewoda ją uchyli, otrzyma polecenie Wojewody (Premiera) wydania spisu wyborców, Sejm RP uchwali ustawę o przeprowadzeniu wyborów w trybie głosowania korespondencyjnego, pojawią się inne okoliczności prawne, które będą stanowiły podstawę do ich przekazania. Oświadczenie burmistrza spotkało się z bardzo przychylnym przyjęciem przez mieszkańców miasta. Chociaż wśród kilkuset pozytywnych reakcji znalazła się i taka, w której pleszewianin oświadcza, że nie jest zadowolony z decyzji pana burmistrza.

Spisu mieszkańców nie wydał Poczcie Polskiej żaden burmistrz ani wójt gmin w powiecie pleszewskim – to nieoficjalna informacja, którą potwierdzi burmistrz Pleszewa, będący w kontakcie z włodarzami samorządów ościennych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska