Charytatywne morsowanie Jacka Dryjańskiego na rzecz Bread of Life

Avatar photoIrena Kuczyńska4 grudnia 20235min
1.jpg
Ponad 2 godziny w basenie z lodowatą wodą, przy ujemnych temperaturach, spędził w niedzielę pleszewianin Jacek Dryjański. Była to główna atrakcja przedświątecznego jarmarku, podczas którego Fundacja Bread of Life kwestowała na rzecz najmłodszych podopiecznych.

 

Nie było to pierwsze charytatywne morsowanie, którego się podjął Jacek Dryjanski. Rok temu  miał przesiedzieć w basenie, pod odkrytym niebem, 61 minut. Wtedy Fundacja Bread of Life, zebrała około 240 zł.

Pod okiem ratowników

W tym roku podczas imprezy przedświątecznej zebrano ponad 2000 zł i kilkadziesiąt euro. Pleszewski mors Jacek Dryjański nie był sam. Na kilkadziesiąt minut dosiadały się do niego inne morsy z jego grupy. Nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem czuwali dwaj ratownicy medyczni. Na szczęście ich interwencja nie była potrzebna. Pan Jacek dał radę, nie protestował nawet wtedy, kiedy niebieski Mikołaj, który zabawiał dzieci razem z Mikołajem czerwonym, zanurzył mu głowę pod wodę.

Z ptakiem na rękawie

Na imprezie, która odbywała się na parkingu przy Zajezdni Kultury, kwestowano na dzieci będące pod opieką Fundacji Bread of Life. Oprócz morsów były na imprezie obecne ptaki drapieżne – orły, sokoły Piotra Nadolskiego z Godziesz Małych. Podczas spaceru z drapieżnikiem można było sobie zrobić zdjęcie. Była zupa gulaszowa, którą częstował Baru Pyza, były świąteczne gadżety. A wszystko to za wrzut do przysłowiowej puszki.

Cztery godziny na urodziny

Wracając do Jacka Dryjańskiego, kolejne morsowanie z jego udziałem, odbędzie się  podczas XXXII Finału WOŚP Pleszew. Z informacji. A wiosną, kiedy pleszewski mors będzie świętować okrągłe urodziny, ma siedzieć w ludzie ponad 4 godziny. Też charytatywnie. Chce pobić Rekord Guinnessa, który wynosi 4 godziny 2 minuty.  Warto podkreślić, że współorganizatorem niedzielnej imprezy była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie.

Konrad Świderski i dwa Mikołaje

Czytaj też: Zawieszony posiłek w Barze Pyza w Pleszewie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska