Chłopcy z Broniszewic uczestniczyli w Mili Miejskiej w Starym Browarze

Avatar photoIrena Kuczyńska29 czerwca 20213min
1-1.jpg
Cały dochód z charytatywnej imprezy sportowej zorganizowanej w miniony weekend w Poznaniu w Starym Browarze i w jego otoczeniu, organizatorzy przeznaczyli na wsparcie Domu Chłopaków w Broniszewicach. W biegu Miejska Mila uczestniczyły siostry dominikanki oraz ich podopieczni. Czek, który otrzymali chłopacy z Broniszewic, opiewał na 14 233 złote.

Już po raz trzeci miłośnicy biegania i jednocześnie pomagania uczestniczyli w Miejskiej Mili – wyjątkowej imprezie sportowej, która odbywa się w Starym Browarze i jego okolicach. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Pomaganie przez bieganie.

Na starcie stanęły trzyosobowe i pięcioosobowe drużyny. Chodziło o to, żeby w jak najkrótszym czasie przebiec trasę biegu, którą wytyczono w przestrzeniach Starego Browaru i obok w parku. Wśród zawodników byli mieszkańcy Domu Chłopaków w Broniszewicach – podopieczni oraz siostry dominikanki – ich opiekunki.

Towarzyszył im Bartek Jędrzejak – dziennikarz TVN24, który jest zaprzyjaźniony z placówką w Broniszewicach. W Miejskiej Mili nie liczą się miejsca, ale chęć biegania i pomagania. Cały dochód za sprzedaży pakietów startowych – a było to 14 233 złote, trafi w tym roku na konto Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Przypomnijmy, że w Domu Chłopaków w Broniszewicach mieszka 56 chłopaków z niepełnosprawnością intelektualną.

Siostry, przy wsparciu wielu darczyńców, zbudowały dla nich nowy dom, wyremontowały stare pomieszczenia, wykonały elewację starego pałacu, teraz zbierają pieniądze na nową kaplicę, w której zmieści się cała społeczność domu i wygodnie dostaną się do niej także chłopcy na wózkach.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska