Chóry w Sanktuarium w Lutyni

Irena Kuczyńska28 kwietnia 20192min0
pielgrzymka_chorow_2019_plakat-1280x1810.jpg

W Sanktuarium Matki Boskiej Miłościwej w Lutyni (pow.pleszewski) odbywa się dzisiaj Pielgrzymka Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski.

Pielgrzymkę organizuje Południowowielkopolski Związek Chórów i Orkiestr Południowej Wielkopolski oraz proboszcz parafii w Lutyni.

Trzynaście chórów i jedna orkiestra dęta wystąpią dzisiaj w kościółku w Lutyni, gdzie od 500 z górą lat, czcią wiernych otaczany jest wizerunek Matki Bożej. Zasłynął on cudami, Matka Boża w lutyńskim obrazie przywracała wiernym zdrowie. W 1751 roku, miała „wskrzesić dzieweczkę trzeci dzień po śmierci”.

Historia Sanktuarium Matki Boskiej Miłościwej w Lutyni w tym linkuTUTAJ

Krótko potem obraz koronowano złotymi koronami. Tradycja pielgrzymowania do Lutyni przetrwała. Dzisiaj w sanktuarium wybrzmią pieśni, także maryjne, w wykonaniu 13 chórów i jednej orkiestry dętej z Wielkopolski Południowej.

Będą chóry z Ostrowa Wlkp., z Pleszewa, Koźmina, Nowych Skalmierzyc, Kotlina, Jarocina, Odolanowa, Raszkowa, Skalmierzyc i Zdun. Początek pielgrzymki i koncertu – godzina 14.30. O 16.00 msza św. i dalszy ciąg występów.

Do lutyńskiego sanktuarium zaproszeni są miłośnicy kościelnego śpiewu oraz Matki Boskiej Lutyńskiej.