Co robiły pleszewianki w nocy w bibliotece?

Avatar photoIrena Kuczyńska11 października 20233min
384574206_713044087526886_7609401765143510931_n.jpg
Spora grupa pleszewianek uczestniczyła w Nocy Kobiet, która odbyła się w miniony weekend w bibliotece. To pierwsze takie wydarzenie ale nie ostatnie - obiecuje dyrektorka - Zuzanna Musielak - Rybak

Obejmując stanowisko dyrektorki Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew, Zuzanna Musielak – Rybak lansowała hasło – Biblioteka – tu jesteś u siebie.

Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie

Książki i spotkania

I słowa dotrzymuje – biblioteka oprócz wypożyczania książek, audiobooków, czasopism organizuje spotkania z autorami książek,  ludźmi kultury, sztuki, osobowościami telewizyjnymi, przedstawicielami różnych ciekawych profesji. Nie ma tygodnia bez ciekawego wydarzenia, wystawy w przestrzeniach biblioteki.

Warsztaty, pokazy

Noc Kobiet była takim wydarzeniem. Kilkadziesiąt pań w różnym wieku uczestniczyło w warsztatach, pokazach, pogadankach m.in. o bezpiecznym opalaniu, o ograniczaniu spożywania cukru, którego nadmiar wpływa na wygląd skóry na twarzy, o dobieraniu biustonosza, naturalnych kosmetykach, o ciekawych jesiennych stylizacjach.

Noc Kobiet w bibliotece

Oswajać półki z książkami

Ale Noc Kobiet to także sposób na oswajanie z półkami pełnymi książek, w przypadku pań, które jeszcze nie korzystają z wypożyczalni. Zuzanna Musielak – Rybak jest pewna, że tu wrócą po książkę. Mimo, iż podczas spotkania nikt nie promował ani książek ani czytelnictwa.

Pokoleżankowały się

Organizując Noc Kobiet chciała też stworzyć pleszewiankom, na co dzień zabieganym wokół spraw zawodowych i domowych, możliwość wytchnienia, integracji i porozmawiania o swoich sprawach. Żeby się po prostu pokoleżankowały. I  to się chyba udało, panie, z którymi rozmawiałam były zachwycone. Przez kilka godzin mogły zajmować się tylko sobą. W dobrym towarzystwie i urokliwym miejscu.

Noc Kobiet w bibliotece

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska