Do pleszewskiej Trójki wróci po remoncie Izba Pamięci

Avatar photoIrena Kuczyńska23 maja 20223min
Izba-Tradycji.jpeg
Pleszewska Trójka przygotowuje się do ostatniego etapu remontu budynku, który zbudowano na początku lat 60. XX wieku w ramach akcji "1000 szkół na Tysiąclecie".

 

Projekt przewiduje modernizację pomieszczeń znajdujących się w piwnicach w tym utworzenie Izby Pamięci Szkoły. Jesienią pleszewska Trójka będzie jak nowa.

Pleszewska Trójka po wizualizacji

Parter i piętro gotowe

To już trzeci etap remontu budynku, któremu za rok stuknie sześćdziesiątka. W I etapie  zostały odnowione i wyposażone pomieszczenia na I piętrze, co kosztowało ponad 1 000 000 złotych. W drugim etapie odnowiono pomieszczenia na parterze, co kosztowało gminę Pleszew 890 000 zł.

Piwnice do remontu
Trójka wizualizacja Wiekiera

Teraz czas na piwnice, gdzie zlokalizowana jest stołówka i szatnia. To tam, po remoncie mają stanąć szafki dla uczniów klas I-III. Projekt przewiduje też strefę wypoczynku ze stoliczkami i pufami. I co ważne, po remoncie, który jest na etapie przetargu, a zaplanowano go na wakacje, pleszewska Trójka odzyska Izbę Pamięci.

Wróci Izba Pamięci

Kiedyś, jak jeszcze szkole patronował Janek Krasicki, taki kącik był. Potem został zlikwidowany. Teraz powróci ale już z nowymi patronami – Powstańcami Wielkopolskimi. Będą w nim podświetlone gabloty na sztandar, stare zdjęcia, dokumenty.

Gablota na mundury

Znajdzie się miejsce na oszkloną gablotę. Pomieści ona przede wszystkim  repliki trzech mundurów, w których uczniowie Zespołu szkół Publicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie występują na imprezach szkolnych. I co istotne, bywają też zapraszani na uroczystości organizowane przez miasto czy powiat pleszewski.

Pleszew z pomnikiem powstania wielkopolskiego
Odsłonięcie pomnika Powstania Wielkopolskiego


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska