Będzie, będzie zabawa, będzie się działo – jutro dożynki!

Irena Kuczyńska27 sierpnia 20226min
Ostatnia niedziela sierpnia w powiecie pleszewskim upływać będzie pod znakiem dożynek - powiatowych.
299797477_2071295579742791_3938281233691549764_n.jpg

 

Starodawna pieśń żeńców rozbrzmiewać będzie w Nowej Wsi w gminie Gizałki, gdzie odbędą się dożynki powiatowe. W Rokutowie świętować będzie miasto i gmina Pleszew. Dożynki świętuje też gmina Gołuchów.

Powiat w Gizałkach

Święto Plonów Powiatu Pleszewskiego  zaczyna się w kościele w Szymanowicach, po czym dożynkowi goście przejadą na plac nad Prosną w Nowej Wsi, gdzie Zespół Folklorystyczny SNUTKI z Potarzycy zaprezentuje obrzęd dożynkowy. Wręczone też będą nagrody w konkursach na witacze dożynkowe, na wieńce i laureatkom Festiwalu Smaków  Lokalnej Grupy Działania Wspólnie dla Przyszłości. Po obrzędach koncerty zespołu “Piękni i Młodzi” oraz “Zespół Red Queen’.

Dożynki powiatowe w Nowej Wsi gm. Gizałki
Pleszew w Rokutowie

Społeczność Miasta i Gminy Pleszew rozpocznie świętowanie w kościele w Grodzisku. Część obrzędowa z udziałem “Zespół Tańca Ludowego Cybinka – Grodzisk odbędzie się w Rokutowie.

Kapela po Zagonach

\Kapela po Zagonach  zaprezentuje widowisko “Wyzwolenie kośnika”. Na dożynki pleszewskie przyjechali goście z zaprzyjaźnionej gminy Westerstede.

Pleszewskie dożynki miejsko – gminne
Gołuchów z “Turskiem”
Tursko foto Facebook

I Gmina Gołuchów, gdzie o 15.00, nad zalewem Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu, rozpocznie się obrzęd w wykonaniu gminnego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Tursko” , który tańczy, gra i śpiewa pół wieku. Po obrzędzie wystąpi “Big Band po Godzinach” . Zarówno w Rokutowie jak i w Gołuchowie dożynki zakończą się potańcówkami, które poprowadzą DJ.

Dożynki gminy Gołuchów
Czytaj też: Tak świętowano ostatnie centralne dożynki w Marszewie