Dwoje na jedno miejsce w Choczu

Avatar photoIrena Kuczyńska24 września 20182min
gmina_chocz_tablica_informacyjna2.jpg-1280x1280.jpg

W Choczu o stanowisko burmistrza miasta i gminy powalczą dwie osoby – aktualny burmistrz Marian Wielgosik oraz radna Anna Koniewicz – Kruk.

Jej komitet wystawił też kandydatów na radnych prawie we wszystkich okręgach.

Anna Koniewicz – Kruk powiedziała radiu Centrum, że startuje, bo „chce dać mieszkańcom miasta i gminy Chocz, możliwość wyboru”.

W mijającej kadencji była w opozycji do burmistrza i mówi, że jej kandydowanie jest „naturalną kontynuacją dotychczasowej działalności w radzie a choczanie do kandydowania ją zachęcali”.

W jej Komitecie Wyborczym Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Chockiej „Nasz Dom” są przedstawiciele prawie wszystkich okręgów wyborczych, w tym aktualni radni. Kandydatka chce powalczyć o większość w radzie.

Marian Wielgosik – długoletni najpierw wójt a po odzyskaniu przez Chocz praw miejskich – burmistrz, startuje z Komitetu Wyborczego Dla Dobra Gminy Chocz, który też wystawia kandydatów na radnych we wszystkich okręgach.

Czy choczanie poprą sprawdzonego włodarza gminy, czy postawią na pierwszą w historii kobietę, o tym przekonamy się 21 października.

Źródłóhttp://www.rc.fm/news/chocz-dwoje-na-chocz.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska