Dyrektorki

Avatar photoIrena Kuczyńska9 kwietnia 20183min
Dorota-Bystrzycka-i-Iwona-Korniluk-czolowe.jpg

Zakończyły się konkursy na dyrektorów w pleszewskich szkołach. Wygrały kobiety.

Dla Lilli Deleszkiewicz i Elwiry Łuckiej będzie to kontynuacja. Dla Iwony Korniluk wygrany konkurs w Zespole Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim jest nowym życiowym wyzwaniem. Dyrektorki czekają na nominacje.

Na konkurs do Gimnazjum i Liceum im. St. Staszica w Pleszewie zgłosiła się tylko jedna osoba – Lilla Deleszkiewicz, która kieruje pleszewską Alma Mater od 10 lat i to ona w konkursie zdobyła głosy większości członków komisji konkursowej.

Lilla Deleszkiewicz i prof. Bronisław Marciniak - absolwent pleszewskiego liceum - były rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W Zespole Szkół Publicznych w Kowalewie na konkurs zgłosiła się dotychczasowa dyrektorka Elwira Łucka. Nie miała konkurentów i zdobyła przychylność komisji.

Z prawej - Elwira Łucka - dyrektorka Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie

W przypadku ZSP w Taczanowie Drugim – do konkursu zgłosiły się trzy osoby, w tym Iwona Korniluk – związana z taczanowską szkołą od ukończenia studiów na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Iwona Korniluk i Dorota  Bystrzycka 

I to ona pokonała dwóch konkurentów i została przedstawiona burmistrzowi jako kandydatka na dyrektorkę placówki.

Od 1 września 2018 roku ZSP w Taczanowie Drugim opuszcza Dorota Bystrzycka, która wygrała konkurs na dyrektora pleszewskiej Trójki.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-dyrektorki.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska