Dzień Dziecka w smart mieście

Irena Kuczyńska26 maja 20212min
dzien-dziecka.png

Zajezdnia Kultury w Pleszewie oraz Biblioteka Publiczna MiG Pleszew proponują wspólne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew.

Na początek Dzień Dzień Dziecka w smart mieście, oczywiście z zachowaniem reżimu epidemiologicznego.

Imprezę zaplanowano na najbliższą niedzielę 30 maja. Będzie to kompaktowa Gra Miejska w różnych punktach miasta Pleszewa. Do wykonania będzie 5 zadań: w Bibliotece Publicznej MiG Pleszew na dworcu, w Zajezdni Kultury, oddzielonej od książnicy torami, w Parku Miejskim, gdzie zadania przygotowuje też Lokalne Centrum Wolontariatu, w Wigwamie położonym nieopodal Plant i tu zadanie dla uczestników Gry Miejskiej przygotowuje Park Wodny “Planty”.

Czwartym miejscem jest Muzeum Regionalne przy ul. Poznańskiej 34. No i Rynek – czyli serce miasta, gdzie czekać będzie na uczestników imprezy Fundacja Animacja. Kolejność działań do wyboru, karty uczestnika można pobrać w każdym punkcie zadania.

W pakiecie startowym bezpłatna wejściówka na basen. Czas trwania Gray Miejskiej od 14.00 do 18.00. Aby otrzymać nagrodę wystarczy wykonać 3 z 5 zadań. Z okazji Dnia Dziecka w “Smart Mieście” od 14.00 do 17.00 co godzinę darmowe przejazdy kolejką do Kowalewa, wejściówki do odebrania w Zajezdni Kultury.

Od 15.00 w Parku Miejskim animacje, o 16.00 przedstawienie, przez cały czas fotobudka. Na stadionie miejskim od Turniej Sportowy o Puchar Stali Pleszew i także gry i zabawy dla dzieci.