Dzień z Harrym Potterem w pleszewskiej bibliotece

Irena Kuczyńska29 kwietnia 20223min
Harry Potter zagości w najbliższy poniedziałek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Będzie dużo aktywności dla osób w różnym wieku  - zapewnia Zuzanna Musielak - Rybak - dyrektorka  biblioteki.
Wiezien-z-Azbakanu.jpg

Harry Potter  i jego dzień to  jest jedyną imprezą, organizowaną w Pleszewie w czasie majowego weekendu.  I co istotne, wpisuje się ona w obchody Miedzynarodowego Dnia Harrego Pottera, które przypadają 2 maja. Prawdopodobnie tego dnia, w 1998 roku, wg J.K. Rowling – autorki książek o małym czarodzieju, Harry Potter pokonał Lorda Voldemorta.

W Pleszewie kochają Harrego Pottera

Z pewnością zainteresuje was informacja, że do tej pory sprzedano 500 000 000 egzemplarzy książek o Harrym Potterze. Także pleszewskie dzieciaki kochają małego czarodzieja – podkreśla Zuzanna Musielak – Rybak. Niewątpliwie dlatego zrodził się pomysł na imprezę, która trwać będzie od 11.00 do 19.00.

Dzień z Harrym Potterem
Zwierzęta, filmy, escape room

Przede wszystkim program przewiduje wiele aktywności dla osób w różnym wieku. Wśród nich będą lekcje zielarstwa, mugoloznawstwa, opieki nad żywymi zwierzętami, maraton filmów, escape room, zwiedzanie ulicy Pokątnej, Dział Ksiąg Zakazanych, pamiątkowe zdjęcia z Hogwartu i Azbakanu.

Więzień Azbakanu

Przebieranki

Bez wątpienia hitem dnia będzie  przegląd – konkurs na przebranie z uniwersum Harrego Pottera pt. “Uroczyście przysięgam, że jestem czarodziejem”. I co istotne, odbędzie się na rampie przed biblioteką o godzinie 15.00. Dwie godziny później poznamy laureatów konkursu.

Zuzanna Musielak – Rybak
Lekcja magii

Z pewnością ciekawym wydarzeniem na finał będzie – lekcja magii z iluzjonistą Bartłomiejem – otwarta dla wszystkich – małych i dużych fanów bohatera dnia.
Harry Potter może  mieć swój dzień w  bibliotece, ponieważ na to wydarzenie biblioteka pozyskała pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025.