Powieści Elżbiety Cherezińskiej to opasłe tomy, ale czytanie bądź słuchanie audiobooków jest przyjemnością, zwłaszcza, że język, którym posługuje się Elżbieta Cherezińska jest bogaty a postacie pełnokrwiste.
Łódzkie getto i Skandynawia
Zainteresowania Cherezińskiej są szerokie. Na rynku wydawniczym zaistniała jako autorka książki „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum” napisanej na podstawie dzienników sekretarki szefa łódzkiego getta. Stałe miejsce na rynku wydawniczym zapewniła jej 4 – tomowa powieść o Skandynawii X-XI wieku „Północna droga”.
Piastowie
Ale bestselerem jest „Odrodzone królestwo. Korona śniegu i krwi” – cykl powieści o polskich dziejach w czasie rozbicia dzielnicowego – bohaterem jednego tomu jest Przemysł II, od którego zaczyna się historia Pleszewa jako miasta. Autorka towarzyszy władcy w walce, przy stole, w więzieniu ale też w alkowie. Zafascynowana dynastią Piastów, Elżbieta Cherezińska pisze „Grę w kości” gdzie poznajemy realia Europy przełomu tysiącleci wraz z cesarzem Ottonem III i Bolesławem Chrobrym.
Czytaj: Przemysł II w Pleszewie
Zaproszenie
„Turniej cieni” dotyczy czasów powstania listopadowego i tego co potem, w tym zesłania na Sybir jednych, kolaborowania z zaborcą innych. Miłośnicy powieści historycznej, także Ci, którzy jeszcze Elżbiety Cherezińskiej nie znają, są zaproszeni w czwartek na 18.00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.