Nauczycielka z „Bajki” z tytułem Mecenasa Pleszewskiej Kultury

Avatar photoIrena Kuczyńska17 marca 20245min
Mec.jpg
Elżbieta Grzemska pomysłodawczyni i organizatorka Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych "Witajcie w naszej bajce" nauczycielka w przedszkolu "Bajka"  otrzymała tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury.

 

Statuetkę i dyplom wręczono jej podczas XX Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Witajcie w naszej bajce” w Pleszewie, które w ub. tygodniu odbyło się w kinie Hel.

 

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Witajcie w naszej bajce” wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Pleszewie. Wymyśliła go nauczycielka Przedszkola Publicznego Bajka w Pleszewie i to ona każdego roku stoi na czele grupy, która przegląd na skalę powiatu pleszewskiego organizuje.

W ciągu 20 lat w 144 przedstawieniach uczestniczyło 2896 młodych aktorów z 24 placówek przedszkolnych, w tym niektórzy kilkakrotnie. Prawie 80 nauczycielek nad tym pracowało.

Przegląd

Na jubileuszowy przegląd przybyli do kina „Hel” dawni przedszkolacy, dzisiaj uczniowie – studenci, którzy przygodę z teatrem zaczynali w „Bajce” pod opieką Elżbiety Grzemskiej. A teraz działają m.in. w młodzieżowym Teatrze Co Jest Grane.

Maks Sadowski, Franciszek i Agata Wolińscy z tatą, Ania Bogacz – prowadząca przegląd

Tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury przewodnicząca RM Adela Grala – Kałużna i wiceburmistrz Izabela Świątek wręczyły Elżbiecie Grzemskiej w obecności dzieci i rodziców podczas Jubileuszowego Przeglądu. W 2017 roku Elżbieta Grzemska otrzymała indywidualne wyróżnienie w Konkursie Wielkopolska Szkoła Roku organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkpolskiego   TUTAJ

przedszkolne teatrzyki
Występy

Oprócz dziecięcych spektakli było też przedstawienie z udziałem nauczycielek z „Bajki”. Nie zabrakło gratulacji, podziękowań, kwiatów, tortu. Warto dodać, że wśród mecenasów pleszewskiej kultury jest też pianistka Maria Rutkowska ale i Teatr Prawie Wielki z Kowalewa.

Wręczanie nagród

Dla dzieci
Rodzice i nauczyciele na widowni

Czytaj też: Maria Rutkowska Mecenasem Pleszewskiej Kultury

Maria Rutkowska Mecenasem Pleszewskiej Kultury

Zachłysnęli się teatrem

Teatr Prawie Wielki z Kowalewa Mecenasem Pleszewskiej Kultury

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska