Europejskie Dni Dziedzictwa

Irena Kuczyńska7 września 20182min
Europejskie-Dni-Dziedzictwa.jpg

Dwie placówki kultury w powiecie pleszewskim uczestniczą w Europejskich Dniach Dziedzictwa “Niepodległa dla wszystkich” , które zainspirował Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W najbliższy weekend od 10.00 do 16.00 zaprasza Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, w niedzielę 16 września Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Specjalnie na Europejskie Dni Dziedzictwa  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przygotował  wystawę  Lasy w stulecie odzyskania niepodległości, którą podobnie jak ekspozycje stałe Kulturotwórcza rola lasu i Dzieje leśnictwa w Polsce, będzie można w weekend zwiedzać nieodpłatnie w Muzeum Leśnictwa – Oficynie.

Nieopodal Muzeum stanie stoisko edukacyjne prezentujące wkład Lasów Polskich w odrestaurowanie gołuchowskich obiektów. Program, w realizację którego zaangażowało się Gołuchowskie Centrum Kultury “Zamek”  przewiduje też questy i gry terenowe m.in. “Śladami Izabeli z Czartoryskich” .

16 września w Muzeum  Ziemiaństwa w Dobrzycy od 12.00 dzieci z rodzicami będą uczestniczyć w międzypokoleniowych warsztatach plastycznych, tworząc wspólnie “wizję niepodległości na wielkim obrazie”, który będzie eksponowany w MZ.