Fotografuj i podróżuj – konkursy nie tylko dla młodych – z nagrodami!

Avatar photoIrena Kuczyńska28 września 20238min
discover.png
Punkt EUROPE DIRECT w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w ciekawych konkursach, fotograficznym i podróżniczym. Czas nagli!

 

Dobro dla Ziemi
Pierwszy z nich to konkurs fotograficzny „Dobro dla Ziemi”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody: vouchery o wartości 400,00 PLN, 300,00 PLN oraz 200,00 PLN na zakup sprzętu sportowego lub roślin w sklepie ogrodniczym oraz gadżety ekologiczne.

Zrób zdjęcie i wyślij
Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie? To proste! Należy zrobić coś dobrego dla naszej planety – wykonać zadanie/a z listy ,,Zrób coś dobrego dla Ziemi” (załącznik nr 1 do Regulaminu) i wykonać zdjęcia z realizacji tego zadania. Każdy uczestnik może przesłać max. 2 zdjęcia.
Zdjęcia należy przesyłać do 30 września 2023 r. na adres: europedirect-ostrowwielkopolski@ctiw.pl

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Więcej informacji: https://europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl/index.php/aktualnosci/269-konkurs-fotograficzny-dobro-dla-ziemi-2

Podróż po Europie

Drugi konkurs: DiscoverEU skierowany jest do osiemnastolatków – osób urodzonych od 1 stycznia 2005 r. do 31 grudnia 2005 r. To konkurs, w którym młodzi ludzie mogą wygrać darmowe bilety na podróże po Europie!

Czeka przygoda
DiscoverEU to możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, podczas której można poznać różnorodność Europy, jej bogactwo kulturowe i historię. To również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu! DiscoverEU to także sposobność do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury.

Jak to działa?
Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:
– urodziły się w okresie od 1 stycznia 2005 r. (włącznie) do 31 grudnia 2005 r. (włącznie)
– podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej
– mają obywatelstwo jednego z następujących krajów lub mają miejsce zamieszkania w jednym z następujących krajów: jednym z krajów Unii Europejskiej, w tym w krajach i terytoriach zamorskich lub jednym z krajów spoza UE stowarzyszonych z programem Erasmus+: Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Zgłoś się!
Aby zawalczyć o wymarzoną podróż należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu: https://youth.europa.eu/discovereu_pl.
Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie od środy 4 października 2023 r., godz. 12.00 (w południe) czasu obowiązującego w Brukseli, do środy 18 października 2023 r., godz. 12.00 (w południe) czasu obowiązującego w Brukseli.

Zaplanuj podróż, wypełnij quiz
Niezbędne jest podanie danych osobowych i szczegółów dotyczących planowanej trasy podróży. Każdy kandydat będzie musiał także udzielić odpowiedzi na quiz składający się z pięciu pytań wielokrotnego wyboru dotyczących Unii Europejskiej oraz innych unijnych inicjatyw skierowanych do młodzieży.

Odpowiedz na pytania

Na koniec kandydaci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytanie dodatkowe. Laureaci będą wyłaniani do wyczerpania dostępnego budżetu, a miejsca na liście laureatów będą im przyznawane w oparciu o prawidłowość udzielonej odpowiedzi i czas jej udzielenia.

Wygraj bilet – kolejowy

Komisja Europejska i EACEA przyznają laureatom bilety na podróż po Europie, którą będą mogli odbyć w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2025 r. i która może trwać do jednego miesiąca.
Co do zasady, laureaci będą podróżować koleją. Aby jednak umożliwić udział w konkursie jak największej grupie osób, w razie konieczności proponowane będą inne rodzaje transportu.

Karta na zniżki
Laureaci otrzymają również europejską kartę młodzieżową (European Youth Card – EYCA). Tę kartę można będzie aktywować w specjalnej aplikacji DiscoverEU Travel App, która zostanie udostępniona uczestnikom po zakończeniu procesu rezerwacji. Karta, ważna przez rok od momentu aktywacji, umożliwi uzyskanie zniżek na bilety i usługi (kultura, nauka, przyroda, sport, transport lokalny, zakwaterowanie, gastronomia itp.)

Do wyboru
Można podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy można dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie podane powyżej. Do wyboru są dwa warianty podróży: elastyczny oraz ustalony. Bilet w wariancie elastycznym umożliwia w okresie jednego miesiąca podróżowanie koleją przez siedem dni. Można swobodnie wybrać siedem dni tego miesiąca, które chce się spędzić w podróży.

Dwa kraje

Każdego dnia podróży, czyli od północy jednego dnia do północy kolejnego dnia, można jechać tyloma pociągami, iloma się chce. Trzeba tylko pamiętać, że w niektórych pociągach obowiązkowa jest rezerwacja, a liczba miejsc w pociągu może być ograniczona. W przypadku biletu w wariancie ustalonego planu podróży należy wybrać niezmienne terminy podróży, których nie można zmodyfikować po wydaniu biletu. Bilety tego rodzaju będą rezerwowane w klasie ekonomicznej. W tym wariancie można odwiedzić maksymalnie dwa kraje.

Pociągami
Laureaci otrzymają tylko bilety na podróż i europejską kartę młodzieżową. Koszty zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia, dopłat do przejazdu i inne wydatki związane z podróżą laureaci ponoszą we własnym zakresie. Zgodnie z podstawową zasadą każdemu laureatowi przysługuje bilet o wartości 273,35 euro. Bilety będą upoważniały wyłącznie do przejazdu 2. klasą lub klasą ekonomiczną. Kwota ta może być jednak zwiększona.

Świat stoi otworem
Po ogłoszeniu wyników konkursu agencje narodowe programu Erasmus+ zorganizują spotkania, na których pomogą laureatom w nawiązaniu kontaktu i przygotowaniu się do podróży.

Cały świat stoi przed Tobą otworem. Spakuj plecak, skrzyknij znajomych i ruszaj w drogę!

Więcej informacji:
https://youth.europa.eu/discovereu_pl


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska