Freestylowo

Avatar photoIrena Kuczyńska18 kwietnia 20183min
Freestyle-20173-czolo.jpg

Ponad 500 tancerzy zjedzie w sobotę do Broniszewic aby wziąć udział w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle o puchar wójta gminy Czermin.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Tańca Freestyle we współpracy z Urzędem Gminy Czermin, Ośrodkiem Kultury w Czerminie i ZSP w Broniszewicach.

Zaczęło się trzy lata temu od pleszewskiej szkoły tańca, do której uczęszczają też dzieciaki z gminy Czermin. Podczas gdy w pierwszym turnieju uczestniczyło około 300 tancerzy występujących solo i w grupach, tym razem na liście jest ich 538, z Wrocławia, Łodzi, Gdańska, Rumi, Kielc, Konina, Bydgoszczy, Tarnowa Podgórnego, Kalisza, Pleszewa i oczywiście gminy Czermin czyli Ośrodka Kultury w Czerminie i szkół w Czerminie i Broniszewicach występujących w tzw. konkurencji dowolnej. Mogą się zmierzyć z najlepszymi zespołami i solistami z całej Polski.

Tańce freestylowe ocenia komisja złożona z fachowców z Polskiego Związku Tańca Freestyle. Związek będzie też na swojej stronie internetowej transmitować występy odbywające się w sali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Broniszewicach.

Ale można też na żywo zobaczyć, jak ludzie tańczą. Wójt Czermina Sławomir Spychaj zaprasza. Impreza jest jednodniowa, tancerze występują, otrzymują oceny, dyplomy i odjeżdżają. A lokalne grupy taneczne mają impuls do dalszego doskonalenia.

Zdjęcia z poprzednich edycji turnieju

Foto PF

Żródło:http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-freestyle.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska