Gdzie cię zaszczepią przeciwko Covid-19?

Avatar photoIrena Kuczyńska7 stycznia 20212min
szczepieniaaaa-czolo.jpg

W 10 przychodniach w powiecie pleszewskim, które zgłosiły się do programu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, będą odbywać się szczepienia przeciwko Covid-19.

Cztery punkty szczepień znajdują się w Pleszewie, jeden w gminie Pleszew, 5 w gminach powiatu pleszewskiego. Po jednym w każdej.

Przypomnijmy, że od 27 grudnia 2020 roku trwają szczepienia personelu medycznego w Pleszewskim Centrum Medycznym.

15 stycznia ma rozpocząć się rejestracja chętnych osób do powszechnych szczepień Polaków przeciwko Covid-19 etapami, wg ustalonego wcześniej harmonogramu.
Rejestrować się można na trzy sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl), bezpośrednio u lekarza rodzinnego, bądź za pośrednictwem infolinii Narodowego Programu Szczepień (989 bądź 22 62 62 989).

W Pleszewie szczepić będzie Pleszewskie Centrum Medyczne, NZOZ „Zdrowie” Centrum Medycyny Rodzinnej ul. Szpitalna, NZOZ VITAMED Kałużna – Oleksy ul. Sobieskiego 14, NZOZ Leszczyński
ul. Poznańska 38.

W Lubomierzu zaszczepi Przychodnia Rodzinna Szczepaniak, w Gizałkach NZOZ „Familia”,
w Czerminie Ośrodek Zdrowia „Inter-Med”, w Dobrzycy NZOZ „COR-MEDICUS”, w Gołuchowie NZOZ Eskulap, w Choczu NZOZ Leszczyński.

Program szczepień przewiduje szczepienie pacjenta w przychodni ale też w uzasadnionych przypadkach w miejscu zamieszkania. Każdy pacjent przyjmie dwie dawki szczepionki w odstępie minimum 21 dni. Za jedno szczepienie w punkcie szczepień świadczeniodawca otrzyma 61,24 zł, za szczepienie w miejscu zamieszkania pacjenta 95,70 zł


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska