Giełda nazwisk kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Pleszew

Avatar photoIrena Kuczyńska9 lutego 20243min
60c361bef04b3_osize933x0q70hb01124.jpg
 Wkrótce ruszy wyścig po stanowiska i mandaty. Na liście kandydatów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Pleszew pojawia się sześć nazwisk. W tym jest pięciu mężczyzn i jedna kobieta ale jej start w wyborach jest jeszcze pod znakiem zapytania. Wszyscy kandydaci funkcjonują w lokalnej polityce.

Swoją chęć udziału w wyborach na burmistrza Pleszewa w kolejnej kadencji potwierdza aktualny burmistrz Arkadiusz Ptak – lider Towarzystwa Miłośników Ziemi Pleszewskiej. Dopiero 12 lutego się okaże, czy Platforma Obywatelska wystawi mu konkurenta, którym może być Piotr Kusiakiewicz albo konkurentkę – Małgorzatę Wysocką – Balcerek.

PO wystawi albo nie
Lider lokalnych struktur PO Piotr Kusiakiewicz potwierdza, że rozważana jest też opcja udzielenia poparcia Arkadiuszowi Ptakowi, zwłaszcza, że w kończącej się kadencji, PO była w koalicji z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pleszewskiej i  współpraca układała się  poprawnie. A zarówno Kusiakiewicz jak i Wysocka – Balcerek radnymi są.
PiS trzech chętnych
Na pewno swojego kandydata wystawi Prawo i Sprawiedliwość i tu pojawiają się trzy nazwiska – dwóch aktualnych radnych – Macieja Ładzińskiego i Piotra Hartleba oraz Tomasza Klaka, który w 2010 roku o stanowisko burmistrza Pleszewa się ubiegał. Poparcia w Pleszewie udzielał mu podczas spotkania w kampanii wyborczej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Byłam na tym spotkaniu.
Z poparciem prezesa

Wystąpienie prezesa opozycyjnej partii poświęcone było krytyce obecnego rządu, jednak na zaglądanie w życiorys Donalda Tuska nie pozwolił. Kiedy jeden z kombatantów pochwalił, że ,,bracia Kaczyńscy wyssali patriotyzm z mlekiem matki, w przeciwieństwie do Tuska…” Kaczyński przerwał wywody. – Ostrożnie z sięganiem do przodków, mój ojciec był za stary na Armię Krajową, mama była w Szarych Szeregach. Tusk może być oceniany za to co mówił i robił a nie za to, kto był jego dziadkiem – powiedział. Więcej:

Jarosław Kaczyński w Pleszewie, Tomasz Klak kandydatem na burmistrza
Będzie kobieta?
Nowością na tegorocznej przedwyborczej giełdzie nazwisk jest kobieta, jeśli Małgorzata Wysocka – Balcerek wystartuje. Warto przypomnieć, że w 2002 roku, konkurująca z Marianem Adamkiem Krystyna Wawrzyńczak – Walczak weszła do II tury.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska