Gizałki mają swoje 500+

Avatar photoIrena Kuczyńska14 listopada 20193min
DSC00835-800.jpg

Gmina Gizałki  realizuje własną politykę prorodzinną, wypłacając 500 złotych rodzicom dzieci, które przychodzą na świat i organizując spotkania integracyjne władz gminy z rodzicami oraz dziećmi.

Jest to okazja do integracji oraz poznania potrzeb jednej strony i możliwości drugiej strony – powiedziała radiu Centrum Sławomira Łoza – z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która uchwałę Rady Gminy Gizałki realizuje.

Jednorazowa zapomoga dla rodziców noworodków, z których przynajmniej jeden jest zameldowany w gminie Gizałki, jest wypłacana od stycznia 2017 roku. Do tej pory wypłacono: 46 zapomóg w roku 2017, 58 w roku 2018 i od stycznia tego roku – 43. W sumie pieniądze otrzymało 147 rodzin.

Ale nie tylko pieniądze. Co jakiś czas rodzice dzieciaczków są zapraszani do gminy na spotkanie integracyjne. Rodzice otrzymują listy gratulacyjne i kwiaty a dzieciaczki na ostatnim spotkaniu otrzymały ręczniki kąpielowe z kapturkiem. Jest okazja do rozmów przy kawie i ciastku, ostatnio sygnalizowano potrzebę utworzenia żłobka w gminie Gizałki oraz dyżuru pediatry w gminie przynajmniej raz w tygodniu.

Rodzice bobasków zaczynają tworzyć wspólnotę, wszak to ich dzieci za trzy lata spotkają się w przedszkolu a za 7 lat w szkole.

Warto dodać, że w gminie Gizałki więcej ludzi się rodzi niż umiera. Do tej pory odnotowano w USC 43 urodzenia i 36 zgonów.

Radio Centrum Gizałki plus


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska