Gizałki z fontanną

Irena Kuczyńska9 kwietnia 20192min0
Gizałki-foto-Damian-Cieślak.jpg

W centrum Gizałek zostanie zbudowana fontanna.

Zostanie zainstalowana  na Placu 3 maja, którego rewitalizacja rozpoczęła się dwa lata temu – powiedział radiu Centrum wójt Gizałek Robert Łoza.

Prace na Placu 3 maja rozpoczęły się dwa lata temu. Wtedy wytyczono alejki, ułożono chodniki, zainstalowano oświetlenie. Pośrodku zostawiono miejsce właśnie na fontannę.

Wójt Robert Łoza mówi, że powstanie tam oczko wodne, z którego wytryskiwać będą słupy wody w obiegu zamkniętym, oczywiście podświetlone.

Koszt takiej fontanny sięga 15 000 złotych. Jesienią fontanna będzie demontowana a na Boże Narodzenie pojawi się tu choinka. Wokół fontanny staną ławeczki, pojawią się nasadzenia i drobna architektura parkowa.

Na rewitalizację najważniejszego placu w Gizałkach, gmina pozyskała pieniądze ze środków Unii Europejskiej. Na ten etap jest to 23 000 zł. W Gizałkach nie ma rynku, nie ma kościoła.

Na Placu 3 maja skupia się życie wsi, która jest siedzibą gminy. Jest tu market, jest figura, teraz będą ławeczki i fontanna, druga w powiecie pleszewskim. Pierwsza powstała w Pleszewie.

Foto Damian Cieślak, Izabela Stefaniak

Źródło:RADIO CENTRUM