Gołuchowskie tango – kryminalna komedia z lat dwudziestych

Avatar photoIrena Kuczyńska19 listopada 20225min
311599597_426061416374746_1753553168043320533_n.jpg
Po raz drugi mieszkańcy gminy Gołuchów będą mieli szansę na przygodę z teatrem. Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek" zaprasza do udziału w projekcie teatralnym "Gołuchowskie tango".

Małgorzata i Marek Chojnaccy, którzy przygotowali z  amatorami z Gołuchowa spektakl „Pan_na Gołuchowie”, teraz zamierzają stworzyć Gołuchowskie tango czyli „Komedię kryminalną z lat dwudziestych”.

Był „Pan_na Gołuchowie”…

Wystawiony w lipcu tego roku, na dziedzińcu gołuchowskiego Zamku spektakl „Pan_na Gołuchowie”, inspirowany twórczością właścicielki majątku w Marszewie Agnieszki z Lipskich – Baranowskiej, porwał publiczność a aktorów – amatorów, zainspirował do powtórzenia przygody z teatrem.

Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak – dyrektorka Gołuchowskiego Centrum Kultury Zamek z portretem Agnieszki z Lipskich – Baranowskiej – poetki z Marszewa – właścicielki tamtejszego majątku (1815 – 1890)
Spektakl „Pan_na Gołuchowie” w lipcu 2021 roku na dziedzińcu Zamku Czartoryskich w Gołuchowie

Czytaj: W Gołuchowie wystawią komedię kontuszową Agnieszki z Lipskich – Baranowskiej

Czytaj też:Pan_na Gołuchowie – spektakl z udziałem mieszkańców Gołuchowa

Będzie „Gołuchowskie Tango”

I ta się zaczyna – 2 grudnia  (od 16.00 do0 19.00) w Sali Stowarzyszeń w Gołuchowie, dokąd są zaproszone osoby, które chcą zagrać w kolejnym spektaklu. Na spotkanie przyjadą z Poznania współtwórcy ubiegłorocznego sukcesu – Małgorzata i Marek Chojnaccy – on reżyser i scenarzysta, nauczyciel akademicki, ona twórczyni projektów edukacyjnych z zakresu sztuki. Rozkochali się w Gołuchowie, zresztą ze wzajemnością.

Aktorzy – amatorzy poszukiwani

Na ten sezon wymyślili „Komedię kryminalną z lat dwudziestych”  z elementami tańca; pracują nad scenariuszem – mówi Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak – dyrektorka GCK „Zamek. Jej zdaniem praca nad spektaklem coś w ludziach zmienia i to ma większą wartość niż zaproszenie kogoś znanego z telewizji. Zapisy na spotkanie prowadzi Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie

Akcja „Komedii kryminalnej z lat dwudziestych” będzie toczyć się na dziedzińcu Zamku Czartoryskich w Gołuchowie

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska