Grażyna Borkowska zaproszona przez ministra po nominację

Irena Kuczyńska23 czerwca 20222min
Wiele wskazuje na to, że Grażyna Borkowska jeszcze przez rok będzie pełnić obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. To ją minister rolnictwa zaprosił na wręczenie nominacji dyrektorskich, mimo iż konkurs na dyrektora szkoły zakończył się remisem.
Gr.jpg

 

Przypomnijmy, że na początku czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie odbył się konkurs na stanowisko dyrektora. Od 16 lat szkołą kieruje Grażyna Borkowska.

Przystąpiły do niego trzy panie: dotychczasowa dyrektor, jej zastępczyni Iwona Pera i Izabela Nowaczyk – prorektor ds. naukowych Wyższej Szkoły Pedagogiczno – Technicznej w Koninie.  Niestety, konkursu nie rozstrzygnięto, bo w drugim głosowaniu, Borkowska i Izabela Nowaczyk otrzymały tę samą liczbę głosów.

Kandydatki: Grażyna Borkowska, Izabela Nowaczyk, Iwona Pera
Konkurs w Marszewie z remisem
Zaproszenie od ministra

Remis spowodował, że decyzję o tym, kto od września będzie kierował kultową szkołą w Marszewie, musiał podjąć Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest organem prowadzącym. W czwartek, Grażyna Borkowska, która szkołą kieruje 16 lat, otrzymała z ministerstwa zaproszenie na wręczenie dyrektorskich nominacji.

Znaczy to, że przez 10 miesięcy, od września licząc, to ona będzie dyrektorem. Kolejny konkurs zostanie ogłoszony i przeprowadzony w przyszłym roku.