I Pleszewski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych wystartował

Avatar photoIrena Kuczyńska26 października 20222min
plakat-1.jpg
Muzeum Regionalne w Pleszewie organizuje I Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Jest on skierowany do uczniów pleszewskich szkół, podstawowych i średnich, członków stowarzyszeń, organizacji ale też mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew, obdarzonych talentami plastycznymi.

 

Zadanie konkursowe czyli I Pleszewski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych  polega na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej czyli szopki statycznej lub ruchomej. Technika dowolna ale praca musi uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia – podkreśla Katarzyna Rutkowska – adiunkt w Muzeum Regionalnym w Pleszewie

Nagrody za szopki

Prace wykonane na I Pleszewski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych należy dostarczyć do siedziby pleszewskiego muzeum do 18 listopada. Komisja powołana przez dyrektora muzeum  Adama Staszaka, oceni szopki w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich i pozostali – w tym grupy, stowarzyszenia, organizacje, indywidualne osoby. Wybierze też Grand Prix  ponad podziałem na kategorie. Jej twórca otrzyma tablet z wyższej półki.  Natomiast zegarki typu smartwach, przewidziano dla zdobywców trzech pierwszych miejsc, w poszczególnych kategoriach wiekowych.

I Pleszewski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
Wystawa po konkursie

Wręczenie nagród zaplanowano na 9 grudnia w siedzibie Muzeum Regionalnego. Wtedy zostanie otwarta I Pleszewska Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych  na której zostaną zaprezentowane wszystkie prace zakwalifikowane na konkurs. Regulamin i kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

Czytaj też Historyczny spacer po Rynku z dyrektorem Muzeum Regionalnego

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska