Izabela Mikstacka – Mikuła nowym dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych

Irena Kuczyńska26 sierpnia 20212min
Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie ma nowego dyrektora. Została nim Izabela Mikstacka - Mikuła. Zarząd Powiatu Pleszewskiego powierzył jej funkcję na 10 miesięcy. Znaczy to, że od 1 września wszystkimi szkołami w mieście, kierować będą kobiety.
Izabela-Mikstacka-Mikula.jpg

 

Izabela Mikstacka – Mikuła jest też pierwszą kobietą – dyrektor ZST na Zielonej w prawie 70 – letniej historii szkoły. Na razie powierzono jej obowiązki dyrektora, a ona je przyjęła na 10 miesięcy.

Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor Artur Kukuła, nie zgłosił się na konkurs. Nauczycielka tej szkoły, która wystartowała w konkursie, nie uzyskała akceptacji komisji konkursowej.

Izabela Mikstacka – Mikuła z wykształcenia jest magistrem filologii rosyjskiej, ma też podyplomowe studia uprawniające do nauczania matematyki, informatyki, edukacji dla bezpieczeństwa, czy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Przez 20 lat pracowała w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych, w tym też na stanowisku zastępcy dyrektora. 20 sierpnia została przeniesiona do Zespołu Szkół Technicznych a w czwartek Zarząd Powiatu Pleszewskiego powierzył jej funkcję dyrektora.

Aktualnie w szkole “na Zielonej” jest ponad 700 uczniów, z tego 170 w klasach pierwszych. Edukuje ich ponad 50 nauczycieli.

Od początku wakacji trwa kapitalny remont gmacu szkoły więc uczniów trzeba pomieścić w części budynku nad halą sportową i na warsztatach w Centrum Kształcenia Praktycznego. Część z nich odbywać będzie praktyki. Do końca grudnia remonty muszą się skończyć – powiedział radiu Centrum Sławomir Sobczyk – szef wydz. edukacji w pleszewskim starostwie.

Nazwisko zastępcy dyrektora na razie nie jest znane.