Jak pleszewski biznesmen Zdzisław Sierecki został św. Mikołajem w Pleszewie!

Irena Kuczyńska11 grudnia 20235min
W 2000 roku był w Wiosce św. Mikołaja w Rovaniemi w Finlandii. W tym roku to on był św. Mikołajem w Pleszewie - Zdzisław Sierecki, pleszewski przedsiębiorca, pasjonat starych aut oraz społecznik. Towarzyszyła mu Mikołajowa - Krystyna i dwie Śnieżynki ze słodyczami.
6504-1280x851.jpg

 

Działo się to w sobotę 9 grudnia, kiedy na pleszewskim Rynku zostały odpalone świąteczne iluminacje, degustowano pierniki, podziwiano najmłodszych pleszewian, którzy występowali na prawdziwej scenie.

Wszyscy czekali na Mikołaja

Wszyscy czekali na przybycie gościa z dalekiej północy. Nawet Ci, którzy w św. Mikołaja dawno przestali wierzyć. Kiedy więc na Rynku pojawił się oświetlony pojazd, rozległy się rzęsiste brawa. Objechał on Rynek a potem, wraz z Mikołajową i Śnieżynkami, ruszył w kierunku sceny a potem zasiadł na tronie, gdzie odbywały się liczne sesje zdjęciowe.

Oglądaj też:Filmik z przejazdu św. Mikołaja

Coś słodkiego od świętego

W drodze na scenę rozdawano słodycze. Nie zapomnę tych małych rączek, które do mnie wyciągały się spoza barierek, żeby mnie dotknąć i załapać się na coś słodkiego – przyznał wzruszony Zdzisław Sierecki, kiedy go zapytałam, jak się czuł w roli bohatera dnia.

Będziesz św. Mikolajem

Zdradził, że na pomysł Mikołaja w takim odlotowym pojeździe, wpadli pleszewscy przedsiębiorcy m.in. Marcin  Mazurek – właściciel Baru Pyza. Ten sam, który włączył się do akcji “Zawieszony posiłek”, o czym pisałam na blogu

Zawieszony posiłek w Barze Pyza w Pleszewie

Na początku chętnych na darmowy posiłek nie było, od kilku dni jest ruch, jedni wieszają paragony, inni jedzą – takie informacje mam od klientów baru.

Drugim pomysłodawcą, co zdradził mi Zdzisław Sierecki,  był Grzegorz Tomaszewski – organizator zlotu starych samochodów   TUTAJ

Panowie znaleźli w Pleszewie 10 przedsiębiorców, którzy mieli się złożyć na wynajem auta z Ostrowa Wlkp. i słodycze do rozdawania –  podkreśla Zdzisław Sierecki. – Ty, jako najstarszy, będziesz Mikołajem –  usłyszał pleszewski przedsiębiorca. I się zgodził, jak mówi – z radością.

Krystyna Sierecka, Zdzisław Sierecki i Anna Bogacz
W Wiosce św. Mikołaja

Wspomina, jak w 2000 roku był w Rovaniemi w Wiosce św. Mikołaja.  A ten miał problem z wymówieniem po polsku imienia Zdzisław. Z Krystyną poszło mu lepiej, imię bardziej  międzynarodowo brzmi – wspomina Zdzisław. I zdradza, że jak był mały i mieszkał na pleszewskim Rynku, też do niego przychodziły gwiazdory.

I jeszcze jedno. Stroje dla Mikołaja i Mikołajowej Siereccy kupili. Jest więc szansa, że jeszcze kiedyś ich zobaczymy w akcji!

Czytaj też:Pleszew przywitał Boże Narodzenie

Krystyna i Zdzislaw Siereccy – kolejarskie małżeństwo z Pleszewa

Słuchaj: Rozmowa Ireny z kolekcjonerem zabytkowych samochodów Zdzisławem Siereckim