Jest dotacja na nowy sprzęt do szpitala

Avatar photoIrena Kuczyńska14 grudnia 20182min
Maciej-Wasielewski-i-Zbigniew-Hoffmann.jpg

Od marca w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie można przeprowadzać zabiegi ablacji, która jest metodą m.in. leczenia arytmii serca.

Kolejka pacjentów jest długa. Zaś ablacja znajduje się na mapie potrzeb zdrowotnych i priorytetów polityki zdrowotnej Wielkopolski.

Aktualnie w PCM jest jeden stół angiograficzny, na którym wykonywane są zabiegi na pacjentach z zawałami i musi być zawsze gotowy do ratowanie życia. Do wykonywania ablacji, która trwa kilka godzin, potrzebny jest drugi stół

I będzie, już w marcu. „Pleszewskie Centrum Medyczne, dzięki rekomendacji wojewody Zbigniewa Hoffmanna, otrzymało 1 000 000 zł dotacji celowej na dofinansowanie zakupu stołu angiograficznego dla Oddziału Kardiologicznego. 250 000 zł dołożył powiat pleszewski, 606 000 zł to środki własne szpitalnej spółki, która musi nową pracownię wybudować i wyposażyć w zestaw do badań elektrofizjologicznych” – powiedział radiu Centrum Błażej Górczyński – wiceprezes PCM.

 Rozbudowa Oddziału Kardiologicznego

Koszt ogólny inwestycji sięgnie 3 800 000 zł. Wcześniej pacjenci na ablację byli wysyłani do Poznania.

Od marca Pleszew będzie jedynym szpitalem w Wielkopolsce, gdzie pacjent kardiologiczny będzie obsługiwany kompleksowo – od hemodynamiki, poprzez OIOK, oddział kardiologii rehabilitacji kardiologicznej, po poradnię.

Prezes Górczyński podkreśla rolę posłów Jana Mosińskiego i Tomasza Ławniczaka w pozyskaniu dotacji.

Relacja w TVP info

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska