U wielu pleszewian pod choinką znalazł się kalendarz historyczny, który od kilku lat wydaje Miasto i Gmina Pleszew wespół z Muzeum Regionalnym w Pleszewie.
W tym roku na kalendarz trafiły stare pocztówki pałaców, zamków i dworów z kolekcji pleszewskiego muzeum oraz pleszewianina prof. Marka Marciniaka.
Dwanaście miesięcy i dwanaście pocztówek przedstawiających obiekty, które przetrwały w bardzo dobrym stanie jak np. pałac w Broniszewicach z końcówki XIX wieku, który jest Domem Chłopaków czy pałacyk w Kuczkowie, gdzie jest siedziba szkoły podstawowej. Pałacyk w Czerminie jest siedzibą Środowiskowego Domu Samopomocy.
W borucińskim dworze są mieszkania. Dobrze się ma, przypisany do lipca pałacyk w Kowalewie, którego nigdy nie upaństwowiono i nie odebrano właścicielom. Nowych właścicieli ma najstarszy z pałaców – w Taczanowie, zbudowany w końcówce XVIII w. Odzyskali go spadkobiercy i sprzedali. Czeka na swoje 5 minut.
Podupadły pałace w Korzkwach, Żegocinie, Brzeziu. Czasy ich świetności zachowały się tylko na pocztówkach. Zaś XIX – wieczny pałacyk w Szkudli pozostał już tylko na pocztówce. Podobnie jak pałac w Marszewie, który w latach 60. XX wieku tak przebudowano, że przestał być pałacem.
Pocztówkom dawnych siedzib ziemiańskich zamieszczonych w kalendarzu, towarzyszą opisy i ciekawostki historyczne. Historyczny pleszewski kalendarz jest do nabycia w Muzeum Regionalnym w Pleszewie.