Kobieta porządzi radnymi w Choczu

Irena Kuczyńska31 marca 20192min0
Anna-Koniewicz-Kruk1.jpg

Zmiany w Radzie Miejskiej Gminy Chocz. Przewodniczącą została Anna Koniewicz – Kruk – liderka Stowarzyszenia „Nasz Dom”, która w listopadowych wyborach ubiegała się o stanowisko burmistrza Chocza.

W marcu, w dwóch okręgach w Choczu, odbyły się powtórne wybory. I to one zmieniły układ sił w piętnastoosobowej Radzie Miejskiej Gminy Chocz. Podczas gdy wcześniej większość miała grupa radnych z KWW „Dla Dobra Gminy Chocz”, z której wywodzi się burmistrz Marian Wielgosik, po wyborach większość uzyskała opozycja z Anną Koniewicz – Kruk na czele.

To ta grupa postanowiła zawalczyć o stanowisko szefa rady, które od 2006 roku piastował Jan Woldański. I udało się. Na ostatniej sesji wybrano nową przewodniczącą. Kandydaturę liderki opozycji poparło 10 radnych, 3 było przeciwnych.

Nowa szefowa rady podziękowała swojemu poprzednikowi, podziękowała radnym za wybór, wyraziła nadzieję na dobrą współpracę i dobrą komunikację z wszystkimi radnymi. Anna Koniewicz – Kruk zamieszkała w gminie Chocz kilkanaście lat temu. Jest osobą bardzo aktywną.

Pierwszą w historii gminy kobietą na stanowisku szefowej rady. W Radzie Miejskiej Gminy Chocz jest 11 kobiet w 15 – osobowej radzie.

Foto Damian Cieślak