Pleszew zamierza uruchomić kolejne linie busów PL

Avatar photoIrena Kuczyńska28 stycznia 20234min
Busy.jpg
W 2022 roku pleszewskie busiki  PL1 i PL2 przewiozły 74 724 pasażerów. Każdego tygodnia odbywały 184 kursy. Wpisały się na stałe w krajobraz miasta i świadomość pleszewian.
Władze Pleszewa rozważają uruchomienie kolejnych linii  PL m.in. do dworca kolejowego w Kowalewie.
Z dofinansowaniem
Koszt funkcjonowania dwóch busików PL, które kursują po mieście przez 5 dni w tygodniu od rana do wieczora i w sobotę przez pół dnia, wyniósł w ub. roku 752 336,66 zł, z czego 480 531,00 zł to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Koszt biletu 2 złote, w przypadku seniora 1 złoty.
Busik do Kowalewa
Pleszewianie pokochali busiki i proszą o więcej linii m.in. do najbardziej oddalonych wsi w gminie i do stacji w Kowalewie. Nie kursuje już tam autobus Pleszewskich Linii Autobusowych, „bo nie ma gdzie zawracać w Kowalewie”. Natomiast ciuchcia – element pleszewskiego krajobrazu, nie do końca spełnia oczekiwania pleszewian, bo do dworca trzeba dojść albo dojechać z odległych osiedli.
Busik przy ul. Kolejowej
Do Bronowa i Rokutowa
Władze Pleszewa rozważają  więc uruchomienie linii, która poprowadzi przez miasto do dworca w Kowalewie, skąd pleszewianie podróżują w kierunku Poznania ale i  Ostrowa Wlkp. Chodzi o eliminowanie aut dowożących pasażerów do stacji – podkreślał podczas sesji RM zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek. Dodał, że w ratuszu trwają prace nad skomunikowaniem odległych wiosek m.in. Bronowa czy Rokutowa z Pleszewem.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska