Kolejowa prawie nowa

Avatar photoIrena Kuczyńska4 września 20194min
Kolejowa-2.jpg

W Pleszewie zakończyły się prace przy modernizacji ulicy Kolejowej.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drogi wewnętrznej, która połączy Kolejową z Targową – powiedziała radiu Centrum Anna Bogacz – kierownik Biura Prasowego UMiG Pleszew.

Ulica Kolejowa jest przejezdna. Jeszcze tylko wymalowanie pasów dla pieszych, posadzenie drzew i krzewów i Kolejowa będzie jak nowa. Od niej odbija, także uporządkowane, przejście przez torowisko do Domu Kultury, który powstaje w dawnej parowozowni i jesienią ma być otwarty.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa łącznika Kolejowej z Targową nawierzchnią brukową, podobną do tej, którą zachowano na Kolejowej.

Przy łączniku powstanie zajezdnia dla autobusów komunikacji miejskiej, które tu rozpoczynają kursy, wyeksponowana będzie lokomotywka z wagonikiem, które są poddawane liftingowi w Spomaszu.

Wzdłuż łącznika w przyszłym roku rozpocznie się budowa dużego parkingu z zielenią, ławeczkami. Pokolejowy „fyrtel” pleszewski będzie jak nowy, tylko trzy tory i wagoniki kolejki zmierzającej do stacji w Kowalewie albo stojące przed biblioteką, przypominać będą o tym, że kiedyś Pleszew był miastem kolejarzy a Kolejowa wiodła do kolei.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska