Kolejowa w remoncie

Avatar photoIrena Kuczyńska19 czerwca 20193min
IMG_20190618_200029-800.jpg

W Pleszewie rusza przebudowa ulicy Kolejowej. Potrwa do października.

Ruch samochodów osobowych będzie się odbywać ulicą Lecha Kaczyńskiego. Tylko autobusy Pleszewskich Linii Autobusowych pozostaną na swoim miejscu.

Lada chwila na ulicę Kolejową wejdzie ekipa drogowców. Ponieważ ma ona być przesunięta w lewo, trzeba będzie wyciąć drzewa, które się znajdują najbliżej dawnego dworca kolejowego.

W najbliższych dniach historyczna lokomotywa z wagonikiem zostaną odwiezione do renowacji, po czym wrócą ale już na drugą stronę biblioteki, gdzie powstanie nowa droga łącząca Kolejową z Targową. Ale to dopiero jesienią.

Teraz rozpoczną się roboty na Kolejowej z przełożeniem starego bruku, który pozostanie, budową chodników, w tym nowego chodnika przy samej bibliotece.

Kolejowa będzie wyłączona z ruchu. Jadąc od Sienkiewicza i Wojska Polskiego, skręcamy w Kaczyńskiego, podobnie jadąc Ogrodową od rynku, dojeżdżamy do Kaczyńskiego i dalej do Sienkiewicza albo do marketu.

Tylko autobusy miejskie przejadą Kolejową. Koszt przebudowy ulicy 800 000 złotych. Dokłada się do tego powiat w 30 procentach do jezdni i w 50 procentach do chodnika.

Źródło:Radio Centrum


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska